Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Bez publiczności i w zmienionej formule odbędzie się niedzielny koncert w ramach Festiwalu Ars Musica w Suwałkach

Bez publiczności i w zmienionej formule odbędzie się niedzielny koncert w ramach Festiwalu Ars Musica w Suwałkach

autor: Iza Kosakowska

3.12.2020, 08:26, akt. 08:28

Z powodu obostrzeń epidemiologicznych, wydarzenie będzie jedynie transmitowane.

sergojpg - Fotolia.com
sergojpg - Fotolia.com

Jak zaznacza dyrektor festiwalu - Marlena Borowska, nie zabraknie znakomitych polskich solistek.

- Festiwal miał mieć aspekt międzynarodowy. Ale wiadomo, że są zamknięte granice i trzeba było bardzo szybko wprowadzić korektę. Miejmy nadzieję, że pojawią się utwory Verdiego, również Pucciniego, Joteyki i utwór niespodzianka. Chciałabym również zacząć od akcentu wspominkowego. Pogawędzimy sobie o tych czasach, kiedy pani profesor była tutaj z nami i mam nadzieję, że kilka miłych opowieści się na ten temat pojawi.

Bohaterką opowieści będzie patronka festiwalu - Halina Słonicka, jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek. W tym roku mija 20 rocznica jej śmierci. W koncercie wystąpią wychowanki artystki, którym na fortepianie akompaniować będzie jej córka - Anna Marchwińska.

- Wystąpią trzy śpiewaczki: Anna Siemińska-Bednarska, Katarzyna Trylnik i Kira Boreczko, ale w wydarzeniu weźmie też udział młody narybek wokalny, czyli wychowanki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Będzie to lokalny akcent, jako że całe wydarzenie jest stąd, więc dlaczego nie pokazywać naszych utalentowanych dziewcząt.

Koncert rozpocznie się w niedzielę o 19:00 w Hotelu LOFT i będzie transmitowany na żywo na facebookowej stronie festiwalu.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Marlena Borowska

2.12.2020, 12:28

- Organizacja festiwalu w czasie pandemii, to generowanie pracy razy X, no ale śpiewaczka, to jest takie stworzenie, które się nie poddaje i walczy do końca, zwłaszcza, jeżeli widzi słuszność podejmowanych inicjatyw - mówi Marlena Borowska.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok