Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Augustowie powstała ścieżka kinezyterapii

W Augustowie powstała ścieżka kinezyterapii

autor: Marta Sołtys

11.01.2021, 07:30, akt. 18:44

To ciąg urządzeń służących do ćwiczeń, ustawionych wzdłuż jeziora Necko. Ścieżka kinezyterapii rozpoczyna się przy sanatorium BiaVita, a kończy przy „Pałacu na wodzie”.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jak mówi burmistrz Mirosław Karolczuk, ze ścieżki bezpłatnie korzystać będą mogli mieszkańcy miasta, turyści oraz kuracjusze:


Ścieżka to element uzdrowiska, jeden z jego atrybutów. Wśród nich są sanatoria, w których dokonuje się zabiegów, możliwość wydobywania borowiny, olejki eteryczne oraz właśnie obiekty służące pozyskiwaniu zdrowia - wymienia Mirosław Karolczuk.


Ścieżka składa się z 8 stacji. Osoby korzystające z poszczególnych urządzeń mogą wzmacniać mięśnie różnych partii ciała oraz ćwiczyć koncentrację i zmysł równowagi.


Zależało nam na tym, żeby była ona jak najbardziej wpisana w Augustów, żeby posiadała jak najwięcej elementów bliskich naturze, czyli drewnianych, a jak najmniej plastikowych. Chcieliśmy, by były to obiekty proste i łatwe do ćwiczenia. Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Taka ścieżka była kiedyś w mieście. Pozostały po niej tylko tablice i stare elementy - dodaje Mirosław Karolczuk.


Ścieżka kosztowała około 85 tysięcy złotych. Burmistrz dodaje, że kolejne jej elementy mogą pojawić się w przyszłym parku uzdrowiskowym.

| red: kap, bsd
ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok