Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W budynku byłego Gimnazjum nr 2 w Augustowie rozpoczął działalność ośrodek terapii dla dzieci i młodzieży

W budynku byłego Gimnazjum nr 2 w Augustowie rozpoczął działalność ośrodek terapii dla dzieci i młodzieży

autor: Marta Sołtys

12.01.2021, 10:57, akt. 11:36

Władze miasta zapewniają, że to kończy dyskusję na temat przeznaczenia byłej szkoły.

Fotolia.com
Fotolia.com

Byłe gimnazjum służy od pewnego czasu jako lokal zastępczy dla urzędu miejskiego, domu kultury i przedszkola. To ostatnie już się stamtąd wyprowadziło, a za kilka miesięcy to samo zamierzają zrobić pozostałe instytucje.

Burmistrz Mirosław Karolczuk mówi, że miasto podjęło decyzję, co w tym budynku będzie się znajdowało. Działalność rozpoczął tam Ośrodek Terapii Psychologicznej i Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży.

- Od dawno bardzo chcieliśmy, żeby była należyta pomoc psychologiczna i psychiatryczna w Augustowie. Placówka oficjalnie zaczęła działalność od początku roku i dopiero się organizuje. Docelowo będzie jeszcze bardziej doposażona i będzie lepiej wyglądała. Planujemy tam mały remont, żeby podnieść standard tych pomieszczeń. Chcemy, żeby była to placówka o wysokim poziomie świadczonych usług.

Placówka będzie podlegała Szpitalowi Psychiatrycznemu w Suwałkach. W budynku swoją siedzibę znajdzie także filia suwalskiej Agencji Rozwoju Regionalnego "Ares". Burmistrz dodaje, że część obiektu jest przygotowywana również pod potrzeby świetlicy środowiskowej „Ostoja”.

- Chcemy siedzibę tej świetlicy poważnie wyremontować. Planujemy uporać się z tym do wakacji, aby we wrześniu dzieciaki trafiły już do dużo lepszych warunków. Robimy teraz dokumentację projektową. Będzie tam kilka połączonych ze sobą pomieszczeń z wyjściem na zewnątrz. Chcielibyśmy, żeby ta placówka i nasi najmłodsi wreszcie mieli dla siebie takie miejsce.

Budynek po byłym gimnazjum ma również służyć jako lokal zastępczy dla trzech przedszkoli oraz Szkoły Podstawowej nr 6 na czas ich remontów.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Kontrowersje wokół dodatku motywacyjnego dla jednego z dyrektorów augustowskich szkół

14.12.2020, 08:50

Andrzej Kaszkiel - nowy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie otrzymał od razu 40-procentowy dodatek motywacyjny. Tymczasem maksymalny wynosi 50 procent wynagrodzenia zasadniczego.


Przedszkole nr 2 w Augustowie znowu działa w dotychczasowej siedzibie

1.12.2020, 09:48

Wczoraj (30.11) dzieci z Przedszkola nr 2 w Augustowie wróciły do swojej nowej - starej siedziby przy ulicy Kopernika.


Henryka Rzepecka została dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Augustowie

29.07.2020, 06:56

Utworzono go w czerwcu decyzją rady miejskiej, łącząc Przedszkole nr 3 ze Szkołą Podstawową nr 6.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok