Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalska urzędniczka, która obrażała uczestników spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą została zwolniona z pracy w MOPR

Suwalska urzędniczka, która obrażała uczestników spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą została zwolniona z pracy w MOPR

autor: Marcin Kapuściński

15.01.2021, 08:12

W lipcu ubiegłego roku mieszkańców miasta określiła w internecie m.in. jako „stare szmaty”, „świnie suwalskie” oraz „ciemnogród”. Jej wpisy pełne były też wulgaryzmów.

fot. internet
fot. internet

Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Leszek Lewoc.

Rozwiązałem z Teresą G. umowę z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Przyczyną tego było naruszenie ustawy o pracownikach samorządowych, która nakłada obowiązek uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami oraz zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim. Chodziło również o kodeks etyczny  suwalskiego MOPR za naruszenie, którego pracownik ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną.

Dyrektor Lewoc podkreśla, że musiał czekać z podjęciem decyzji kilka miesięcy, bo pracownica przebywała na zwolnieniu lekarskim.

Mówiłem to pół roku temu i podtrzymuję teraz, że takie działania nie będą tolerowane. Już wtedy odcinałem się od tego na antenie Radia Białystok. Podjąłem decyzję w najkrótszym możliwym terminie, gdy urzędniczka wróciła do pracy.

Urzędniczka zatrudniona była w Sekcji Pracowników Socjalnych i Asysty Rodzinnej. Po okresie wypowiedzenia przejdzie na emeryturę.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Pracownica suwalskiego MOPR wciąż nie poniosła konsekwencji za obrażanie uczestników spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą

12.11.2020, 10:09

Od opublikowania przez nią wulgarnych komentarzy w internecie minęły już ponad cztery miesiące.


Europa po suwalsku - felieton Tomasza Kubaszewskiego

13.07.2020, 12:34

"Ale k.... jaki wstyd wy świnie suwalskie, pier.... mochery jak wy się zachowujecie. Rano wzięłaś jedna z drugą szmato komunie. Won k... przeklęte, stare szmaty" - napisała na portalu społecznościowym pracownica suwalskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Potem dodała jeszcze, że jest jej przykro, iż mieszka w Suwałkach.


„Stare szmaty”, „świnie suwalskie” oraz „ciemnogród”. Tak miejska urzędniczka obrażała zwolenników PiS

10.07.2020, 10:31

Takimi słowami pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach określiła na jednym z portali społecznościowych osoby, które pojawiły się w Parku Konstytucji 3 Maja na wtorkowym (7.07) spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


fot. Renata Reda
30.07.2021, 11:46, akt. 11:58

Czy Augustów jest latem drogi?


Fot. Marcin Kapuściński
30.07.2021, 11:17, akt. 11:24

Otwarto drogę w Maćkowej Rudzie
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok