Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy przy ulicy Wigierskiej zostanie wyburzonych 9 domów, a w ich miejsce powstaną blokowisko i droga?

Czy przy ulicy Wigierskiej zostanie wyburzonych 9 domów, a w ich miejsce powstaną blokowisko i droga?

autor: Marcin Kapuściński

19.01.2021, 09:42

Pytają o to mieszkający tam suwalczanie. Ich niepokój wzbudziły prace nad zmianą planu zagospodarowania tej części miasta.

fot. UM Suwałki
fot. UM Suwałki

Problem dotyczy drewnianych zabudowań leżących między ulicami 1 Maja a Utratą. Mówi właścicielka jednej z posesji.

Ulica Wigierska może być poszerzona, a w miejscu domów utworzone osiedle. Moja nieruchomość leży na linii ognia. Jako mieszkańcy wiemy, że deweloper wykupuje tereny za naszymi gruntami i pyta się, czy chcemy sprzedać nasze. Debata publiczna nad planem miała miejsce 18 grudnia tuż przed świętami. Była online i jeden z sąsiadów bezskutecznie próbował się połączyć. Natomiast w czasie, gdy dokument był wyłożony w urzędzie, sąsiadka chciała go zobaczyć, ale nie mogła dostać się do ratusza.

Plan miejscowy wciąż jest w trakcie uchwalania i do 25 stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi. Apeluje o to radny Bogdan Bezdziecki.

Sprawa organizacji ruchu na ulicy Wigierskiej była już kiedyś podnoszona. Suwalczanie już wtedy wnosili wiele zastrzeżeń. Tak samo i tym razem trzeba śledzić, jakie zapisy pojawią się w projekcie planu. Ważne jest, aby mieszkańcy przedstawiali swoje uwagi. Jeżeli tego nie będzie, to radni nie będą mieć podstaw, aby takiego dokumentu nie przyjąć.

Przypomnijmy, że o poszerzeniu ulicy Wigierskiej mówiono już w 2012 roku. Mieszkańcy obawiali się wtedy, że droga stanie się wewnętrzną obwodnicą miasta. Po ich protestach władze miasta od pomysłu odstąpiły.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwalscy kierowcy mogą już korzystać ze skrzyżowania ulic Wigierska - Noniewicza

19.11.2012, 13:09

Kierowcy w Suwałkach mogą odetchnąć z ulgą. Drogowcy otworzyli właśnie skrzyżowanie Wigierska - Noniewicza


Suwałki mogą być jeszcze bardziej zakorkowane

5.11.2012, 14:01

Wtorek może być w Suwałkach bardzo nerwowy dla kierowców. Na ulicach Pułaskiego, Dwernickiego i Utrata pojawią się obrońcy obwodnicy Suwałk, której budowa jest najprawdopodobniej zagrożona.

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornickaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok