Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Co zrobić ze śniegiem zalegającym na posesjach?

Co zrobić ze śniegiem zalegającym na posesjach?

autor: Marta Sołtys

19.01.2021, 07:46

Taki problem mają mieszkańcy Augustowa.

Zimowy Białystok, fot. Monika Kalicka
Zimowy Białystok, fot. Monika Kalicka

Zwrócił na to uwagę radny Mirosław Zawadzki.

Jeżeli  ktoś ma niedużą posesje (są przecież działki o powierzchni 500-600 metrów), a większość jej zajmuje dom, drzewka i ścieżka do budynku, to nie wszyscy mają możliwość składowania tego śniegu. Część mieszkańców chciałoby ten opad, jeśli jest go dużo, usunąć. Widziałem już kilka osób, które ładowały go na przyczepki i gdzieś wywoziły. Ludzie pytali mnie, czy jest wyznaczone miejsce, gdzie można go wyrzucać.

 Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz tłumaczy, że usuwanie śniegu z prywatnych posesji nie należy do obowiązków miasta.

Faktycznie mieszkańcy pytają nas o to. Ważne są tu dwie kwestie. Po pierwsze, zachęcamy do  tego, aby ten śnieg pozostawić na swoich posesjach, na trawnikach i innych terenach zielonych. To jest najbardziej ekologiczne podejście. Niech ta woda zostanie i niech ją później ziemia przyjmie. Jeśli jednak ktoś naprawdę ma z tym problem,  to zachęcam do kontaktu z wydziałem inwestycji urzędu miejskiego. Jeśli takie zgłoszenia będą, to w miarę możliwości będziemy wskazywać takie miejsca.

 Filip Chodkiewicz dodaje, że wywieźć na wskazane miejsce można jedynie śnieg czysty - bez śmieci, soli czy środków chemicznych.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul
© GVictoria - fotolia.com
3.03.2021, 09:51, akt. 09:52

Co dalej z plażą POSTiW w Augustowie?


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok