Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy augustowskie starostwo za dużo wydaje na drogi, a za mało na turystykę i prorozwojowe inwestycje?

Czy augustowskie starostwo za dużo wydaje na drogi, a za mało na turystykę i prorozwojowe inwestycje?

autor: Marcin Kapuściński

21.01.2021, 08:07, akt. 00:08

Takie pytanie pojawiało się podczas dyskusji nad przyjęciem budżetu powiatu na 2021 rok.

Fotolia.com
Fotolia.com

Plan zakłada, że samorząd osiągnie dochód w kwocie  83 mln zł. Wydatki mają być natomiast o milion zł niższe. Na inwestycje przeznaczone zostanie natomiast ponad 16 mln zł.

Starosta augustowski Jarosław Szlaszyński zapowiada, iż są to głównie przedsięwzięcia drogowe.

To przebudowa dróg na odcinkach Bryzgiel – Macharce oraz Ateny – Bryzgiel. Zajmiemy się też augustowskimi ulicami - Jonkajtysa i Rajgrodzką. Przy drugiej powstanie ciąg rowerowy od skrzyżowania z Raczkowską do końca terenu zabudowanego. Będzie też modernizacja odcinka drogi Bargłów Kościelny – Stara Kamionka.

Budżet uchwalono poparciem 12 z 14 głosujących radnych. Od głosu wstrzymali się tylko Elżbieta Puczyłowska i Michał Kotarski. Ten ostatni argumentował to tym, że starostwo musi inwestować nie tylko w infrastrukturę.

Nie samymi drogami powinien żyć powiat. Są też przedsięwzięcia bardzo potrzebne, ale nie widzę w budżecie kierunku, który rozwijałby powiat. W inwestycjach brakuje mi gmin wiejskich - Lipska i Augustowa. Ważna jest również sprawa turystyki, na którą przeznaczono 11 tys. zł. Nie jest to priorytet powiatu. Uważam jednak, że to za mało.

Z tymi argumentami starosta Szlaszyński się nie zgadza. Podkreśla, że inwestycje w pominiętych obecnie gminach zaplanowane są na kolejne lata. Zlecił też urzędnikom przygotowanie na najbliższą sesję całościowego wykazu wydatków powiatu na turystykę.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornickaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok