Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy między Augustowem i Suwałkami a Ełkiem dojdzie do ostrego sporu?

Czy między Augustowem i Suwałkami a Ełkiem dojdzie do ostrego sporu?

autor: Tomasz Kubaszewski

22.01.2021, 07:04

Chodzi o przebieg drogi łączącej trasy Via Carpatia i Via Baltica.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak informowaliśmy, radni dwóch pierwszych miast zaapelowali o rezygnację z budowy odcinka Knyszyn-Ełk i zmodernizowanie obecnej drogi krajowej numer 8 z Białegostoku do Augustowa. 

Ale ełcki poseł Prawa i Sprawiedliwości - Wojciech Kossakowski, który był gościem Studia Suwałki, przypomniał, że w tej sprawie są też inne stanowiska.

Nie tylko te samorządy podjęły takie uchwały. Inne, jak moniecki, grajewski i ełcki opowiedziały się za tym, aby nowy przebieg drogi krajowej nr 16 wytyczyć przez powiaty grajewski, moniecki i dalej do Knyszyna. Ponieważ wychodzi to najłatwiej i nie skutkowałoby jakąś większą ingerencją w środowisko.      

Poseł dodał jednocześnie, że pojawiła się szansa na realizację obu inwestycji.

Ostatnio odbył się zespół parlamentarny do spraw budowy drogi krajowej numer 16 i wszyscy się umówiliśmy, że będziemy wspierali także budowę dwujezdniowej trasy łączącej Augustów z Białymstokiem. Wydaje nam się, że te dwie inwestycje można pogodzić. Pamiętajmy, że nasz region, szczególnie Podlasie, Warmia i Mazury, przez wiele lat był zapomniany, niedoinwestowany. W ostatnim czasie rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznacza środki właśnie na wschodnią część naszego kraju.        

Przypomnijmy, że analiza różnych wariantów przebiegu drogi łączącej Via Carpatię z Via Baltiką ma potrwać do końca roku.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Kossakowski

21.01.2021, 11:06

- Wydaje mi się, że można pogodzić dwie inwestycje: trasę z Knyszyna do Ełku z dwujezdniową drogą łączącą Augustów z Białymstokiem - mówi Wojciech Kossakowski.

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornickaźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok