Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Jest duża szansa na to, że w Suwałkach podwoi się liczba punktów szczepień przeciwko Covid-19

Jest duża szansa na to, że w Suwałkach podwoi się liczba punktów szczepień przeciwko Covid-19

autor: Tomasz Kubaszewski

25.01.2021, 09:38, akt. 19:52

Jak informowaliśmy, do tej pory takich placówek w mieście było tylko 6, czyli tyle samo, co w ponad dwa razy mniejszym Augustowie i znacznie mniej niż w Łomży, gdzie jest ich 16.

fot. BCO
fot. BCO

Interwencję w tej sprawie podjął poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński, który dzisiaj (25.01) był gościem naszego radia. Do działania zmobilizował dyrektora białostockiego oddziału Narodowego Fundusz Zdrowia Macieja Olesińskiego.

Chodziło o to, żeby znaleźć takie miejsca, takie jednostki ochrony zdrowia, które mogą spełnić warunki. Tylko trzeba było podjąć rozmowy z lekarzami, z prezesami spółek lekarskich. Na dzisiaj mamy takie efekt, że wstępnie chęć włączenia się do tego programu zadeklarowało 6 kolejnych jednostek. To by oznaczało podwojenie liczby punktów szczepień.

Nowe punkty, to dwie placówki publiczne - Szpital Psychiatryczny i  Ośrodek Rehabilitacji oraz cztery prywatne, znajdujące się przy ulicach Waryńskiego, 1 Maja, Popiełuszki i Putry.

Każdy z nich musi spełnić określone kryteria. Poseł Zieliński podkreśla, że nie są one wygórowane.

To jest stanowisko do badań, bo przecież każdy musi je przejść. To również stanowisko do samych szczepień, oczywiście odpowiednio wyposażone. Poza tym, poczekalnia dla pacjentów. Powinna być także zainstalowana elektroniczna platforma, nad którą czuwa Ministerstwo Zdrowia. Chodzi o to, by można było i rejestrować się w tym trybie, i wprowadzać dane do systemu osób już zaszczepionych.      

Poseł dodał, że nad przystąpieniem do programu szczepień zastanawia się też parę innych suwalskich placówek.  


| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Zieliński

25.01.2021, 11:41

- Nie wystarczy apelować o to, by dodatkowe punkty medyczne przystąpiły do programu szczepień przeciwko Covid-19, tylko trzeba rozmawiać, podjąć konkretne działania - mówi Jarosław Zieliński.


Beata Leszczyńska

22.01.2021, 14:35

- Będziemy się starali, aby dostęp do szczepień przeciwko Covid-19 był w Suwałkach jak największy - mówi Beata Leszczyńska.


Suwałki mają problem z niedostateczną liczbą gabinetów lekarskich, które chcą szczepić mieszkańców przeciw COVID-19

18.01.2021, 09:40

W blisko 70-tysięcznych Suwałkach tylko 5 gabinetów lekarskich zgłosiło gotowość do przeprowadzania szczepień przeciwko koronawirusowi, gdy w 63-tysięcznej Łomży - 16. Władze miasta obawiają się, że przy tak małej liczbie punktów akcja może potrwać kilka lat.

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


fot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornicka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok