Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Młodzi suwalczanie zbierają podpisy pod petycją w sprawie wytyczenia drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów

Młodzi suwalczanie zbierają podpisy pod petycją w sprawie wytyczenia drogi ekspresowej z Suwałk do Białegostoku przez Augustów

autor: Marcin Kapuściński

26.01.2021, 08:18, akt. 11:08

Przez internet pod ich postulatami podpisało się już ponad 1200 osób.

fot. facebook
fot. facebook

Jeden z inicjatorów akcji Piotr Wasilewski przypomina, że analiza różnych wariantów przebiegu drogi łączącej trasy Via Carpatia i Via Balticą ma potrwać do końca roku. Uważa iż warto, aby do władz centralnych trafił teraz mocny sygnał od mieszkańców regionu.

Chcemy zawalczyć o Suwałki i Suwalszczyznę, ale nie tylko. Optujemy za wytyczeniem przez Augustów łącznika między trasami Via Baltica i Via Carpatia. Ten wariant jest o wiele korzystniejszy dla województwa podlaskiego niż np. trasa przez Ełk. Głównym naszym argumentem jest to, iż dwa największe miasta w województwie - Białystok i Suwałki powinny mieć połączenie drogowe o najwyższym standardzie.

W zbiórkę podpisów zaangażował się również Piotr Rydzewski. Podkreśla on, że zebranie ponad tysiąca podpisów w kilka dni to bardzo dobry rezultat.

Taka liczba, jak na taki czas, to bardzo dobry wynik. Liczymy na jeszcze więcej. Będziemy starali się docierać do osób z różnych miejscowości, które również sądzą, że to właśnie ten wariant powinien zostać wybrany. Chcemy, aby podpisały one petycję i dołączyły do grona, któremu zależy na tej sprawie. Wydaje mi się, iż tych podpisów będzie o wiele, wiele więcej. Warto o takie rzeczy zabiegać.

Petycję w tej sprawie można podpisać na stronie citizengo.org.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy między Augustowem i Suwałkami a Ełkiem dojdzie do ostrego sporu?

22.01.2021, 07:04

Chodzi o przebieg drogi łączącej trasy Via Carpatia i Via Baltica.


Wojciech Kossakowski

21.01.2021, 11:06

- Wydaje mi się, że można pogodzić dwie inwestycje: trasę z Knyszyna do Ełku z dwujezdniową drogą łączącą Augustów z Białymstokiem - mówi Wojciech Kossakowski.


Robert Tyszkiewicz poparł projekt połączenia tras Via Carpatia i Via Baltica na węźle Raczki, po dawnej DK8

19.01.2021, 19:34

Budowa drogi ekspresowej między Suwałkami a Białymstokiem jest szansą na rozwój całego regionu – twierdzi poseł PO Robert Tyszkiewicz


Rolnik z wsi Jankielówka w gminie Raczki chce być stroną w procesie budowy trasy Via Baltica

13.01.2021, 07:53

Gospodarz zaskarżył już kilkanaście decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Liczy, że dzięki temu uzyska duże odszkodowanie za wytyczoną przez jego pole drogę.


Pojawiła się niespodziewana szansa na to, by mieszkańcy Suwalszczyzny mieli ekspresową drogę do Białegostoku

5.01.2021, 11:48

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła bowiem przeanalizować nowy wariant połączenia tras Via Carpatia i Via Baltica.

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


Emilia Kulbacki, fot. Iza Kosakowska
11.05.2021, 09:49, akt. 09:51

Opowieści różnej treści - Emil Kulbacki
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok