Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustów stracił szansę na 10 milionów euro, bo miejscy urzędnicy się pomylili

Augustów stracił szansę na 10 milionów euro, bo miejscy urzędnicy się pomylili

autor: Marta Sołtys

1.04.2021, 06:13, akt. 07:29

Przekroczyli dopuszczalną kwotę o 27 tysięcy euro.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W ramach projektu "Augustów - miasto napędzane naturą" planowano 37 inwestycji, w tym Leśny Park Uzdrowiskowy, budowę dwóch plaż miejskich, przebudowę kładek wzdłuż bulwarów nad Nettą, zamontowanie paneli fotowoltaicznych oraz modernizację basenu. Jednak w grudniu 2020 roku projekt złożony do Funduszy norweskich został odrzucony z przyczyn formalnych.

Jak mówi radna Aleksandra Sigillewska, duża szansa na rozwój przepadła przez niedopatrzenie urzędników.

- W przygotowywaniu tego projektu przez cały rok brały udział dwa zespoły po 7 osób. Dopuszczalna wartość, czyli od 3 do 10 milionów euro była podana wszędzie, nawet na stronie urzędu miasta. A o jakiej wartości projekt został złożony? 10 milionów i 27 tysięcy euro. To jest kompromitacja. Nasz wniosek został odrzucony, a na jego miejsce wszedł projekt Sokołowa Podlaskiego.

Burmistrz Mirosław Karolczuk przyznaje, że przy tworzeniu projektu popełniono błąd.

- Rzeczywiście przytrafił się nam ten błąd. Jest mi przykro, że zdarzyło się to właśnie pracownikom urzędu, którzy sporządzali ten wniosek. Próbowaliśmy się odwołać. Tłumaczyliśmy to też różnicą kursową, ale nasze odwołanie nie znalazło uznania w oczach ministerstwa. Do ostatniej chwili wymienialiśmy jedne projekty na inne. Prawdopodobnie przy którejś wymianie, zamiast wziąć ciut mniejszy program, wzięliśmy taki, który spowodował przekroczenie.

Mirosław Karolczuk zapewnia, że projekty, na które miasto nie otrzyma dofinansowania z Funduszy norweskich zostaną złożone do innych programów.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustowscy radni krytykują miejski projekt Programu opieki nad zabytkami

30.12.2019, 07:06

- Niedopracowany, niekonkretny i skopiowany z innych dokumentów - tak o zaproponowanym przez władze miasta projekcie mówią samorządowcy z opozycji. Chcą, aby urzędnicy przygotowali nową, precyzyjniejszą strategię.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok