Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrywają w złotym secie z Zawierciem i zajmują 7. miejsce w PlusLidze

8.04.2021, 08:40, akt. 9.04.2021, 00:24

Ostatni mecz w sezonie zagrali w czwartek (8.04) siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Na wyjeździe zmierzyli się z Wartą Zawiercie, a stawką tej rywalizacji było siódme miejsce w PlusLidze.

8 kwietnia 2021r., Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki, fot. Marcin Mazewski

W dwumeczu pierwsze spotkanie w Suwałkach 3:1 wygrali biało-niebiescy. W rewanżu w takim samy stosunku zwyciężyli zawiercianie. Zwycięzcę rywalizacji o siódmą lokatę wyłonił dopiero złoty set. 15:10 górą byli w nim podopieczni Andrzeja Kowala, a MVP zawodów wybrany został Patryk Szwaradzki. Poniżej relacja z tego meczu.

Set 1

Ślepsk Malow Suwałki zaczyna w składzie: Waliński, Bołądź, Sapiński, Klinkenberg, Takvam, Tuaniga i libero Filipowicz.

Zawiercianie wychodzą następująco: Halaba, Niemiec, Muagututia, Flavio, Malinowski, Cavanna i libero Żurek.

Pierwszy punkt w meczu zdobywa dla Jurajskich Rycerzy Paweł Halaba. Odpowiada atakiem ze środka Cezary Sapiński. Wyrównany początek, ale później to goście uzyskują czteropunktową przewagę. W ustawieniu z zagrywającym Tuanigą wychodzą na 16:12. Gospodarze gonią i dochodzą na jedno oczko - 18:19. Trener Kowal stosuje podwójną zmianę, wchodzą Warda i Szwaradzki, ten drugi popisuje się punktowym serwisem. Zrywa atak Malinowski i Ślepsk prowadzi 22:18, a czas bierze Igor Kolaković. Warta znów goni, a na boisku w polu serwisowym melduje się Łukasz Kaczorowski. Biało-niebiescy mają kilka piłek setowych. Kończy atakiem z drugiej linii Kevin Klinkenberg - 25:22.

Set 2

Pierwszy punkt w tej partii zdobywa atakiem Marcin Waliński, na 2:0 dla gości podwyższa serwisem Cezary Sapiński. Później to gospodarze popisują się skuteczną grą w obronie i bloku i wychodzą na prowadzenie, ale za chwilę do głosu dochodzą biało-niebiescy i to oni cały czas są na minimalnym prowadzeniu 9:8. Tę szalę w stronę zawiercian przechyla serwisem Mateusz Malinowski. W odpowiedzi mocny i celny atak Bołądzia, błąd Halaby i znów suwalczanie są oczko przed zawodnikami w żółtych koszulkach. Następnie gospodarze przejmują inicjatywę i wychodzą na prowadzenie 20:16. Na potrójnym bloku zatrzymuje się Bartłomiej Bołądź. Czas bierze Andrzej Kowal. Mateusz Malinowski serwuje asa, następnie zrywa atak Waliński. Na boisku melduje się Jakub Rohnka, a także Warda, a tymczasem piłki setowe ma Zawiercie. Zepsuty serwis Bołądzia i 25:19 dla gospodarzy, a w meczu remis 1:1.

Set 3

Popis gry w obronie dają siatkarze gości, którzy przy dobrych zagrywkach Klinkenberga punktują zawiercian jak nie blokiem, to kontrami - 8:4. Trener Kolaković wprowadza do ataku Boćka, a na rozegranie Gjorgieva. Z biegiem czasu sytuacja się odwraca i to Jurajscy Rycerze skutecznie murują biało-niebieskich i wychodzą na prowadzenie 17:16. Na przyjęciu Walińskiego zmienia Rohnka. Warta popełnia mniej błędów i na końcówkę seta wypracowuje sobie przewagę czterech punktów. Na boisko wchodzi zadaniowo na serwis Łukasz Kaczorowski, ale uderza w siatkę - koniec seta - 25:22 i 2:1 w meczu prowadzą gospodarze.

Set 4

Wyrównany początek partii, a ozdobą są efektowne bloki i siarczyste ataki po obu stronach siatki. Zaczynają się gubić biało-niebiescy. Pola zagrywki nie opuszcza Muagututia, a jego koledzy punktują i odskakują na 9:5. Trener Kowal reaguje podwójną zmianą - wprowadza Szwaradzkiego i Gonciarza. Mnożą się błędy suwalczan, a nakręca gra Jurajskich Rycerzy, którzy powiększają prowadzenie na 15:8. Niwelują straty do jednego punktu (16:17) suwalczanie, pola zagrywki długo nie opuszcza Kacper Gonciarz. W trudnych momentach pomaga gospodarzom Paweł Halaba. Suwalczanie bronią setboli, skutecznym blokiem popisuje się Jakub Rohnka, czas bierze trener Kolaković. Kończy tego seta Grzegorz Bociek - 25:23, tym samym kończy się ten mecz 3:1 dla zawiercian, ale nie kończy się rywalizacja o siódme miejsce. Przed nami złoty set.

Złoty set

Na początek zagrywkę psuje Patryk Niemiec, Flavio nie trafia ze środka i 2:0 dla podopiecznych Andrzeja Kowala. Poprawia się w ataku Flavio, w odpowiedzi ręce rywali w trudnej sytuacji obija Patryk Szwaradzki. Paweł Halaba sprytnym atakiem zdobywa punkt, a następnie psuje zagrywkę. Asa za to trafia Kevin Klinkenberg. Czas bierze trener Kolaković, następnie psuje serwis Belg. Szwaradzki znów obija ręce rywali 6:3. Psuje zagrywkę Takvam, zatrzymany blokiem "Szwari", ale za chwilę atakujący znów obdarzony zaufaniem przez Gonciarza i tym razem kończy. Długa akcja, w której cały czas bronili się suwalczanie zakończona punktem dla Jurajskich Rycerzy. Kończy Halaba, ale zaraz psuje zagrywkę Muagututia. Na zmianie stron górą 8:7 Ślepsk. Psuje serwis Rohnka, następnie swoje ataki kończą Szwaradzki i Klinkenberg - 10:8. Ze środka huknął potężnie Flavio, ale zaraz równie mocno lecz w siatkę zaserwował Bociek. Długa akcja, zakończona skutecznym atakiem Takvama - 12:9. Czas dla zawiercian, a po nim Szwaradzki serwuje tak, że piłka odbita przez przyjmujących uderza w sufit. Bomba Bołądzia z prawej strony i suwalczanie mają piłki na wagę 7. miejsca. Myli się tym razem Szwaradzki w polu serwisowym, ale za chwilę to samo robi Halaba i 15:10 wygrywają biało-niebiescy. MVP spotkania wybrany Patryk Szwaradzki.

Siódme miejsce to największy sukces w krótkiej historii występów Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze.

| red: zmj, mag, maj

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki w pierwszym z dwóch starć o siódme miejsce pokonują u siebie Wartę Zawiercie 3:1.

Powstanie dodatkowy parking w okolicy hali Suwałki Arena

31.03.2021, 08:38

Kiedy skończy się pandemia, kibicom Ślepska Malowu i Wigier łatwiej będzie zaparkować swoje samochody.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki ponownie przegrywają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3

28.03.2021, 10:42

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off PlusLigi. Pierwsze spotkanie podopieczni Andrzeja Kowala przegrali 1:3. Podobnie było w rewanżu.