Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach powstanie punkt szczepień masowych

W Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach powstanie punkt szczepień masowych

autor: Areta Topornicka

9.04.2021, 07:07

Skorzystają z niego mieszkańcy miasta i powiatu suwalskiego. Za sposób organizacji tego miejsca odpowiedzialny jest samorząd w porozumieniu z wojewodą.

Źródło: BCO
Źródło: BCO

Jak mówi prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, trwają przygotowania do tego, aby punkt zaczął działać od 18 kwietnia.

- Chcielibyśmy, aby jak najwięcej mieszkańców naszego miasta w jak najkrótszym czasie mogło skorzystać z możliwości szczepienia. W wytycznych podanych przez ministerstwo jest propozycja, aby w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców podawać 500 dawek szczepionki dziennie. W każdym punkcie musi być odpowiedni personel - lekarz, który kwalifikuje do szczepienia i pielęgniarka.

Dyrektor suwalskiego szpitala Adam Szałanda podkreśla, że zorganizowanie punktu masowych szczepień stanowi duże wyzwanie. Zapewnia jednak, że placówka jest na to przygotowana.

- Na dzisiaj zakładamy, że będziemy szczepić około 300 osób dziennie.  Miejsca do szczepień chcemy zorganizować w taki sposób, aby nie kolidowało to z głównymi ciągami komunikacyjnymi szpitala. Mimo, że pomieszczenia będą znajdować się w jednym  budynku, musimy zadbać o wydzielenie osobnego wejścia z zewnątrz. Do naszych obowiązków należy też przygotowanie stanowisk komputerowych do rejestracji oraz zapewnienie odpowiedniej ochrony sanitarnej poprzez nadzór. 

Według rządowych wytycznych, w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców powinny znajdować się co najmniej dwa punkty szczepień masowych. Na razie nie wiadomo, czy władze Suwałk planują utworzenie kolejnych takich miejsc. Wczoraj (8.04) rzecznik Ratusza Kamil Sznel nie znalazł czasu, aby udzielić odpowiedzi w tej sprawie. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Część osób powyżej 70 roku życia nie chce szczepić się przeciwko COVID-19

1.04.2021, 06:23

W szpitalu w Suwałkach zaszczepiono już ponad 5 tys. osób. Nie ma już problemów z brakiem szczepionki i w ciągu tygodnia szpital może ją podać 700 osobom. Jednak nie wszyscy się zgłaszają.

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!Michał Dyjuk, fot. Michał Komuda
6.05.2021, 10:49, akt. 10:49

Opowieści różnej treści - Michał Dyjukźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok