Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy w Augustowie mamy do czynienia z plagą szczurów?

Czy w Augustowie mamy do czynienia z plagą szczurów?

autor: Iza Kosakowska

12.04.2021, 09:20, akt. 09:23

Przedstawiciele władz zapewniają, że nie, ale tegoroczna deratyzacja, która potrwa do końca kwietnia, zostanie przeprowadzona na szerszą niż w latach poprzednich skalę.

Centrum Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku dostało wyróżnienie GLP, fot. Joanna Sikora
Centrum Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku dostało wyróżnienie GLP, fot. Joanna Sikora

Dotyczy m.in. zakładów opieki zdrowotnej i społecznej, placówek kulturalnych i oświatowych, magazynów wykorzystywanych do przetwórstwa, czy przechowywania produktów rolno-spożywczych.

Mówi kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w augustowskim Ratuszu - Sebastian Chudowolski.

- Mieliśmy pojedyncze zgłoszenia w minionym roku, ale dotyczyły one posesji prywatnych, niezwiązanych z zabudową wielorodzinną. Chodziło o takie miejsca, gdzie jest jakaś stodoła, czy jakiś chlewik. W poprzednich regulaminach mieliśmy ograniczone te obszary jedynie do zasobów komunalnych. Natomiast analizy pokazują jednoznacznie, że problem dotyczy nie tylko naszych zasobów.

Chodzi m.in. o spółdzielnie mieszkaniowe, czy inne obiekty wielorodzinne. Wszyscy zarządcy zostali więc zobligowani do przeprowadzania deratyzacji.

- Obszary obowiązkowe, które wyznaczyliśmy, to są dzielnice „Lipowiec”, „Osiedle Przylesie” i „Centrum”. Znajdują się tu głównie miejskie lokale komunalne. Ponadto - tereny, na których skupiona jest zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, czyli miejsca przyjazne gryzoniom do ich rozwoju.

Deratyzacja potrwa do 30 kwietnia. Mieszkańcy powinni zachować ostrożność, a zarządcy terenu muszą pozostawić w widocznych miejscach informację o wyłożonej trutce.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Augustów stracił szansę na 10 milionów euro, bo miejscy urzędnicy się pomylili

1.04.2021, 06:13

Przekroczyli dopuszczalną kwotę o 27 tysięcy euro.


Trzy gminy z powiatu augustowskiego nie zapłaciły jeszcze spółce BIOM dodatkowej kwoty za odbiór śmieci w ubiegłym roku

19.03.2021, 11:35

Chodzi o miasto Augustów oraz gminy Płaska i Nowinka. Opłaty spółka naliczała od września, kiedy wprowadziła znaczące podwyżki swoich usług.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok