Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy z ulic Wylotowej, Zwrotniczej i Parowozowej w Suwałkach zniknie ruch ciężarowy, a mieszkańcy doczekają się tam przystanku autobusowego?

Czy z ulic Wylotowej, Zwrotniczej i Parowozowej w Suwałkach zniknie ruch ciężarowy, a mieszkańcy doczekają się tam przystanku autobusowego?

autor: Areta Topornicka

13.04.2021, 06:31, akt. 06:48

Władze miasta nie pozostawiają złudzeń. Nie będzie ani jednego, ani drugiego. Bo zdaniem prezydenta, zakaz jazdy dla dużych samochodów wiązały się z naruszeniem interesu prawnego przedsiębiorcy.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Radna Anna Gawlińska, która składała interpelację w tej sprawie, dostrzega jednak pewien pozytyw. Prezydent zwrócił się bowiem do PKP o to, aby w przyszłości przy budowie nowej drogi do bazy pociągów zmienić organizację ruchu w tej części miasta.

- To jest światełko w tunelu. Mam nadzieję, że tak się stanie, bo przynajmniej ruch ciężarowy do bazy PKP ominąłby większość budynków przy ul. Zwrotniczej, Parowozowej i Wylotowej. Zastanawia mnie tylko fakt, że prezydent wystosował pismo do PKP PLK 16 lutego i do tej pory nie wpłynęła żadna odpowiedź z ich strony. Powinniśmy już wiedzieć, czy PKP planuje wytyczyć drogę wzdłuż torów, czy też nie.

Radna dziwi się jednak, że władze miasta nie zamierzają w tym rejonie utworzyć przystanku autobusowego.

- Jestem zaskoczona, ponieważ to właśnie po rozmowach z mieszkańcami i na ich prośbę skierowałam swoją interpelację do Ratusza. Mieszkańcy interweniowali już wcześniej u prezydenta w kwestii przystanku. Być może nie złożyli po prostu tego na piśmie. Skoro jeżdżą tam tiry, to tym bardziej autobus może tamtędy jeździć. Mieszkańcy czują się pomijani w swoich prośbach. Uważają, że Ratusz ignoruje ich w kwestii inwestycji drogowych, ponieważ są małą społecznością.

Radna Gawlińska zapowiada, że pomoże mieszkańcom w dalszej walce o przystanek. Prawdopodobnie odbędzie zbieranie podpisów w tej sprawie.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:Augustowianie chcą przywrócenia przystanku autobusowego

9.11.2020, 08:05

90 mieszkańców Augustowa podpisało się pod skierowanym do burmistrza wnioskiem o przywrócenie przystanku autobusowego na ul. Obrońców Westerplatte.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok