Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przy suwalskim WKU powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża

Przy suwalskim WKU powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża

autor: Areta Topornicka

13.04.2021, 09:04, akt. 09:09

Propagują ideę oddawania krwi i zachęcają mieszkańców Suwałk, Sejn i Augustowa do przekazywania tego bezcennego daru życia. Mowa o żołnierzach oraz pracownikach Wojskowej Komendy Uzupełniań w Suwałkach.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Jak mówi Wojskowy Komendant Uzupełnień - ppłk Jarosław Kowalewski, chodzi przede wszystkim o to, aby w naszym regionie krwiodawców było coraz więcej.

- To była oddolna inicjatywa. Dwie pracownice oraz żołnierz zgłosili się do mnie z pomysłem utworzenia Klubu Honorowych Dawców Krwi. I tak się stało. Nawiązaliśmy również kontakt z Polskim Czerwonym Krzyżem, który działa w Suwałkach. Nie jesteśmy przypisani, gdzie oddajemy krew. Jednak z uwagi na to, że w większości mieszkamy w Suwałkach i okolicach, to działamy na rzecz lokalnej społeczności. W głównej mierze będziemy oddawać krew w punkcie krwiodawstwa przy Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.

W ramach nowopowstałego klubu wszyscy jego członkowie oddali już krew po raz pierwszy. Jak dodaje ppłk Kowalewski, trzeba jeszcze dopełnić pewnych formalności.

- Mamy już regulamin klubu. Każdy członek otrzyma też specjalną legitymację. Przepisy dopuszczają, abyśmy posiadali również swoje logo. Jeżeli ktoś z zewnątrz ma jakieś propozycje jak ono mogłoby wyglądać, to chętnie zapoznamy się z tymi propozycjami.

Komendant Kowalewski zachęca także do wstępowania do klubu żołnierze rezerwy oraz wszystkich chętnych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


WKU w Suwałkach zachęca do odwiedzania swojej strony internetowej oraz profilu w mediach społecznościowych

22.12.2020, 07:32

Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień podkreśla, że jest tam kompendium wiedzy na temat wojska.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok