Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Młodzi suwalczanie chcą posprzątać tereny zielone w mieście i na jego obrzeżach

Młodzi suwalczanie chcą posprzątać tereny zielone w mieście i na jego obrzeżach

autor: Iza Kosakowska

15.04.2021, 09:20

To ogólnopolska ekologiczna akcja Klubu Młodych Stowarzyszenia "Dla Polski".

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Jak podkreśla jeden z organizatorów suwalskich działań - Piotr Wasilewski, chodzi o wspólną troskę nie tylko o planetę, ale także o najbliższe środowisko.

Widzimy często, chociażby wychodząc na spacer, że dookoła nas leżą śmieci. Chcemy wziąć sprawy w swoje ręce i jako młodzi ludzie zaprosić mieszkańców Suwałk do tego, żeby działać, żeby w takim pięknym regionie jak Suwalszczyzna było o wiele przyjemniej mieszkać. W związku z tym zapraszamy wszystkich, aby - oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego - wziąć worki na śmieci i wspólnie posprzątać okolice Suwałk.

Żeby wziąć udział w tej akcji, należy do 19 kwietnia wypełnić przygotowany przez organizatorów formularz (https://forms.gle/4zayCiXTJGGCghgi7 ) i zostawić swoje dane kontaktowe.

My się z każdą taką osobą skontaktujemy i w ten sposób rozplanujemy, gdzie najlepiej każdy mógłby sprzątać. Chodzi o to, żeby nie gromadzić się w jednym miejscu, tylko posprzątać te, które wymagają pilnej interwencji.

Akcja sprzątania Suwałk odbędzie się w sobotę 24 kwietnia.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:Suwalczanin został powołany do Rady Działalności Pożytku Publicznego

15.02.2021, 11:44

22-letni Piotr Wasilewski stał się najmłodszym w historii członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego.


Piotr Wasilewski

11.01.2021, 10:28

- Nie zgadzam się z tezą, że młodzież, która uczestniczyła w protestach dotyczących aborcji, to dla Prawa i Sprawiedliwości stracone pokolenie - mówi Piotr Wasilewski.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok