Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy suwalskie spółki komunalne powinny oddawać część swojego zysku do miejskiej kasy?

Czy suwalskie spółki komunalne powinny oddawać część swojego zysku do miejskiej kasy?

autor: Marcin Kapuściński

16.04.2021, 08:13, akt. 00:14

Przeciwni temu są radni opozycji, którzy uważają, iż pieniądze zamiast na dywidendę powinny pójść na rozwoju tych instytucji oraz podwyżki dla ich pracowników.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

O planowanych dochodach z tego tytułu opowiada prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

W budżecie miasta zaplanowaliśmy 1,5 mln złotych z tytułu dywidendy. Generalnie najlepszą sytuację ma Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. Ta spółka poradziła sobie w ubiegłym roku bardzo dobrze. W planie miała kilkanaście tysięcy, a osiągnęła około 700 tys. zł.

Zdaniem przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Jacka Juszkiewicza, te pieniądze powinny zostać w PGO. Choćby po to, aby suwalczanom nie groziła kolejna podwyżka cen za odbiór śmieci.

Wcześniej były informacje, że w tej spółce są straty, a teraz okazuje się, że ich nie ma. Że wynik jest dodatni i są zyski. Pojawiła się widać pokusa, żeby je zabrać. A przecież wciąż rosną ceny za odpady i zastanawiamy się, co będzie dalej. Dlatego wypracowane środki powinno się inwestować w bieżące działanie PGO, a przez to ograniczać wzrost cen, które bezpośrednio dotykają  każdego mieszkańca naszego miasta.

Szersza dyskusja o kondycji finansowej miejskich spółek odbędzie się  w przyszłym tygodniu na posiedzeniu komisji strategii i rozwoju gospodarczego. Wtedy też wrócimy do sprawy.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwalskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej monopolizuje odbiór śmieci w mieście

27.10.2020, 08:49

Od stycznia miejska spółka nie tylko otrzyma zlecenie od Ratusza na wszystkie odpady z domów jednorodzinnych i bloków, ale też wygrała przetarg na obsługę pozostałych budynków niezamieszkanych.

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok