Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustów. Droga, która dzieli

Augustów. Droga, która dzieli

autor: Marta Sołtys

19.04.2021, 09:19, akt. 10:38

Uważają, że zostali skrzywdzeni przez sądy. Mowa o mieszkańcach jednej z posesji przy ul. Waryńskiego w Augustowie. Sąsiad może przejeżdżać przez ich działkę, choć - jak twierdzą - powinien mieć inny dojazd do własnej nieruchomości.

Fot. Marta Sołtys
Fot. Marta Sołtys

Droga, która dzieli - relacja Marty Sołtys

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak zauważa właścicielka posesji, wytyczenie takiej drogi, o łącznej powierzchni około 200 metrów, uniemożliwia budowę nowego domu na pozostałej części terenu.

- Mamy pogodzić się z sąsiadem jednym podwórkiem. Wszystko to zaczęło się w 2013 roku, kiedy on założył nam sprawę o drogę konieczną przez naszą posesję do swojego domu. Sąd uznał, że musimy oddać mu ten przejazd, bo tędy wyszedł najtańszy wariant. Mając inne możliwości, wybrał rozwiązanie przez naszą działkę. Nie będę teraz mogła nawet oddalić się od domu, bo będą się tu kręcili obcy ludzie.

Adwokat i pełnomocnik sąsiada - Sławomir Mitros tłumaczy, że przejazd istnieje od lat. Funkcjonował jednak tylko na zasadzie stosunków dobrosąsiedzkich i przez pewien czas nie był w ogóle używany.

- Została wytyczona droga konieczna. W tym przypadku była to jedyna możliwa opcja. Mój klient ma za swoim domem bulwary nad Kanałem Bystrym i żeby dojechać do gminnej drogi, musi przejeżdżać przez to podwórko. To właśnie jest zasądzone. Ten wyrok został zignorowany. Było więc następne postępowanie, nakazujące usunięcie przeszkód na drodze.

Mecenas Mitros dodaje, że wyrok sądu zostanie wyegzekwowany za pomocą komornika. Właścicielka działki twierdzi jednak, iż na to nie pozwoli.

| red: mik, kap

ZOBACZ TEŻ:


Zaostrza się sąsiedzki konflikt w Suwałkach

19.03.2021, 09:14

Wyzwiska, złośliwości, groźby, nękanie i zakłócanie porządku - tak zdaniem kilkunastu mieszkańców kamienicy przy ul. Hamerszmita w Suwałkach wygląda ich codzienne życie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok