Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni uhonorowali znane artystyczne małżeństwo oraz miejscowych lekarzy

Augustowscy radni uhonorowali znane artystyczne małżeństwo oraz miejscowych lekarzy

autor: Marta Sołtys

6.05.2021, 10:27, akt. 00:29

Przyznano im medale „Za zasługi dla miasta".

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak mówi burmistrz Mirosław Karolczuk, pochodzący z Augustowa aktor Janusz Michałowski oraz jego żona - reżyser Izabela Cywińska od wielu lat promują miasto w całej Polsce.

Ten wniosek dotyczy małżeństwa, które jest znane w Augustowie, mimo tego, że od wielu lat tu nie mieszkają. Szczególnie osoba pana Janusza Michałowskiego nie wymaga komentowania i uzasadnienia. W tym roku, zresztą po raz kolejny już, przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jedną ze swoich pięknych lamp. Jest to tylko mała część jego zasług.  

Jednogłośnie radni przyznali medal również lekarce Katarzynie Andrusiewicz-Słomskiej, jako przedstawicielce augustowskich medyków walczących z pandemią koronawirusa.

Rok 2020 oraz 2021, to czas wyjątkowo trudny dla całego świata, także dla społeczności Augustowa. Mimo trudnego czasu pandemii na wysokości zadania stanęło wielu przedstawicieli służb medycznych. Potrafili oni w niebezpiecznych i niekomfortowych warunkach służyć drugiemu człowiekowi. Pozytywne przykłady skrajnego zaangażowania i dzielnej służby w ochronie zdrowia i życia mieszkańców zasługują na najwyższe uznanie i uhonorowanie.

Zarówno tegoroczni laureaci, jak i ubiegłoroczni - cukiernik Polikarp Augustyniak oraz  Ochotnicza Straż Pożarna Augustów- Lipowiec nie odebrali jeszcze swoich medali. Uroczystość ma odbyć się po zakończeniu pandemii.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok