Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Władze Suwałk zorganizują specjalne spotkanie w sprawie przyszłości basenu przy Szkole Podstawowej nr 10

Władze Suwałk zorganizują specjalne spotkanie w sprawie przyszłości basenu przy Szkole Podstawowej nr 10

autor: Areta Topornicka

7.05.2021, 07:50

Mimo, że remont znajdującego w opłakanym stanie obiektu został wpisany do tegorocznego budżetu, to inwestycji do tej pory nie zrealizowano.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Ekspertyza stanu technicznego wykazała, że konieczne jest wyburzenie całej niecki basenowej i wybudowania jej od nowa. Koszt tych prac może sięgać nawet 7 mln zł, a to znacznie więcej niż miasto planowało przeznaczyć na ten cel.

O remont basenu od lat zabiega radna Anna Ruszewska, która uważa, że potrzebne są w tej sprawie szeroko zakrojone rozmowy i konsultacje.

Wnioskuję o to, aby decyzję w sprawie basenu wypracować przy udziale suwalskiej społeczności. Myślę, że najważniejsze jest to, aby rozmawiać. Mam kontakt z radą rodziców, nauczycielami i trenerami, którzy pytają o przyszłość tego basenu. Warto, żeby te osoby mogły zabrać głos. Trzeba podjąć decyzję, czy miasto stać na remont tego obiektu, a jeśli tak, to w jakiej perspektywie czasowej.

Prezydent Czesław Renkiewicz zapewnia, że spotkanie w sprawie basenu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Większość radnych wyraziła wolę, żeby odbyła się taka wizja lokalna tego obiektu. Chodzi o to, żeby na własne oczy zobaczyć, w jakim stanie jest basen, co wymaga remontu i dlaczego przewidziane prace są tak kosztowne. Zaprosimy radnych, dyrekcję szkoły, ekspertów i budowlańców po to, aby mogli się wypowiedzieć . Według kosztorysu, który sporządzony był dwa miesiące temu, remont basenu oszacowano na 7,2 mln. Myślę, że ze względu na drożejące materiały budowlane obecnie ta kwota sięga już 8 mln zł. Niestety, czas działa na naszą niekorzyść.

Spotkanie wraz z oględzinami basenu zaplanowano na 28 maja.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy w Suwałkach powstanie hala pneumatyczna?

1.04.2021, 10:49

Jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji wszystkich suwalskich budżetów obywatelskich, czyli budowa hali pneumatycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 może nie dojść do skutku.


Augustowski basen ledwo się otworzył a już się zamyka

19.03.2021, 11:11

Po rocznej przerwie augustowski basen został wczoraj (18.03) otwarty. Ale w jutro nie będzie już czynny, bo wymuszają to obostrzenia związane z pandemią koronowirusa.


Na finiszu jest remont augustowskiego basenu

27.01.2021, 07:12

Ma on zostać otwarty, gdy tylko pozwolą na to obostrzenia sanitarne. Modernizacja pływalni wraz zakupem wyposażenia kosztowała miasto ok. 650 tys. zł.


Po remoncie basen przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 10 ma być prowadzony przez prywatną firmę

2.12.2020, 09:00

Władze miasta uważają bowiem, że placówka nie poradzi sobie z jego utrzymaniem.


Nawet kilka tygodni potrwa naprawa awarii na basenie dla dzieci w suwalskim aquaparku

19.11.2020, 07:09

Suwalski aquapark młodość ma już za sobą.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To TuJerzy Siemaszko, fot. Jakub Mikołajczuk
24.06.2021, 10:42, akt. 13:11

Opowieści różnej treści - Jerzy Siemaszkoźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok