Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Cleo, Dawid Podsiadło i Artur Rojek wystąpią w najbliższych miesiącach w Suwałkach

Cleo, Dawid Podsiadło i Artur Rojek wystąpią w najbliższych miesiącach w Suwałkach

autor: Karol Prymaka

20.05.2021, 07:16

Wczoraj (19.05) władze miasta i dyrektorzy miejskich placówek przedstawili kalendarz imprez kulturalnych oraz sportowych.

fot. Karol Prymaka
fot. Karol Prymaka

Wracają Jarmark Kamedulski, którego gwiazdą będzie Cleo oraz piknik kawaleryjski. Odbędzie się także Suwałki Blues Festival, ale z udziałem głównie polskich wykonawców, takich jak  SBB, Nocna Zmiana Bluesa czy The Breakout. O zmianach, jakie w tym roku czekają festiwalową publiczność mówi dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Alicja Andrulewicz.

Wszyscy chcemy, żeby muzyka bluesowa rozbrzmiewała w Suwałkach w tym roku. Proszę zapamiętać tę datę - 8-11 lipca. Zaprosimy wykonawców głównie z Polski. Planujemy trzy sceny. Pierwsza z nich będzie znajdowała się na Placu Marii Konopnickiej. Kolejna na ul. Chłodnej. A trzecia - w Parku Konstytucji na 3 Maja. Rezygnujemy ze sceny głównej, plenerowej na ul. Kościuszki. Musimy ograniczyć się do wykonawców polskich, bo gwiazdy z innych państw do naszego kraju nie przyjeżdżają.

Ciekawie zapowiada się również część sportowa kalendarza. W lipcu ulicami Suwałk pobiegną uczestnicy suwalskiego półmaratonu. W tym samym miesiącu zaplanowano Mistrzostwa Polski U23 w lekkoatletyce. Z kolei we wrześniu odbędą się centralne uroczystości Dni Olimpijczyka. Opowiada o nich dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Waldemar Borysewicz.

Ta Impreza rozpoczyna się w Szelmencie, gdzie będą wmurowywane kolejne tablice naszych olimpijczyków. Następnie uczestnicy przeniosą się do Suwałk. Przygotowaliśmy konferencję, spotkania ze sportowcami. Kolejnego dnia, czyli 11 września, mamy oficjalne otwarcie na stadionie lekkoatletycznym. Będą tam organizowane różne imprezy. Mam nadzieję, ze podczas tego wydarzenia będę mógł wpuścić na stadion 50 procent kibiców.

Dodajmy, że powrócą też takie imprezy, jak koncerty "Na dywaniku u Marii" i "Sąsiedzi przy stole" . A wspomniany na wstępie Artur Rojek ma wystąpić w Suwałkach w październiku.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


fot. Areta Topornicka
6.08.2022, 20:48, akt. 7.08.2022, 07:01

W Suwałkach trwa Jarmark Kamedulski
Jarmark Kamedulski 2021 w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska
5.08.2022, 10:34, akt. 18:51

W weekend Suwałki będą świętowaćŹródło: Archiwum
1.08.2022, 13:12, akt. 13:13

Suwałki mogą mieć dwa herby

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok