Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Problem z parkowaniem mają niepełnosprawni kierowcy z Augustowa

Problem z parkowaniem mają niepełnosprawni kierowcy z Augustowa

autor: Marta Sołtys

17.06.2021, 09:35, akt. 09:39

Niepełnosprawni mieszkańcy Augustowa skarżą się, że nie mogą wykupić karnetu, umożliwiającego zatrzymywanie pojazdów w dowolnym miejscu strefy płatnego parkowania.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

A tak było kilka lat temu. Obecnie samochody mogą parkować jedynie w nielicznych wyznaczonych miejscach. Jak mówi jeden z mieszkańców - Bogusław
Uklejewski, w innych przypadkach trzeba płacić według obowiązujących stawek.


- Nie wszędzie są miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Bardzo powoli chodzę. Zanim dojdę do parkometru i wrócę to prawdopodobnie będę miał już wystawiony mandat. Kiedyś karnet taki kosztował 10 złotych. Nawet jakbym teraz musiał za niego zapłacić 20 złotych, to będzie to dla mnie duże ułatwienie, ponieważ mógłbym w każdym miejscu załatwić sprawę. A przecież całe centrum jest teraz płatne. Przez to, że nie ma tych kopert wszędzie, w momencie, gdy na nich zaparkuję muszę pół miasta obejść, by dojść tam, gdzie muszę.W strefie znajduje się 427 miejsc parkingowych, z czego tylko 15 jest przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Burmistrz Mirosław Karolczuk informuje, że sprawą już się zajął, ale o wprowadzeniu ulg nie decyduje tylko miasto.


- Naszą uchwałę i wszystkie rozwiązania w strefie musimy uzgodnić z powiatem. Zrobienie tych ulg spowoduje to, że zmienimy warunki przetargu. Musimy przynajmniej uzyskać zgodę wykonawcy, bo on skalkulował koszty funkcjonowania w oparciu o wcześniejsze założenia. Teraz analizujemy ten problem. Wyślemy w tej sprawie odpowiednie pismo do starostwa. Chcemy to zrobić jak najszybciej. Zależy to jednak od odpowiedzi, jakie uzyskamy od tych dwóch instytucji.


Burmistrz zapewnia, że w razie potrzeby zostanie zwołana sesja nadzwyczajna, aby jak najszybciej uchwalić ulgi dla niepełnosprawnych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


W Sejnach powstaje miejsce, gdzie opiekę znajdą niepełnosprawni z całego regionu

16.06.2021, 07:15

Mowa o Środowiskowym Domu Samopomocy, na którego budowę starostwo powiatowe otrzymało właśnie 1,65 mln zł rządowego dofinansowania.


Będą zmiany w Suwalskiej Karcie Mieszkańca

17.11.2020, 08:19

Nowy elektroniczny dokument ma pojawić się w przyszłym roku i posiadać nowe funkcje. Znikną z niego natomiast kolory, które określały wysokość ulg.


Obiekty turystyczne muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

17.09.2020, 14:27

Dotyczy to zarówno obiektów noclegowych, jak i atrakcji rozrywkowych oraz zabytków historycznych.

ZNAJDŹ NAS

XXI Suwalski Jarmark Folkloru, fot. Areta Topornicka
26.07.2021, 09:29, akt. 09:34

Co nosi Szkot pod kiltem?

Fotolia.com
22.07.2021, 06:26, akt. 06:37

Nocne rajdy na suwalskich ulicach


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok