Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dobiega końca modernizacja laboratorium diagnostycznego przy szpitalu w Sejnach

Dobiega końca modernizacja laboratorium diagnostycznego przy szpitalu w Sejnach

autor: Areta Topornicka

21.06.2021, 08:46, akt. 08:49

Dzięki przebudowie personel nie będzie musiał już wychodzić na zewnątrz, aby dostarczyć próbki do badań, a pacjenci zyskają dużo większą i bardziej komfortową poczekalnię.

Szpital w Sejnach fot. Marcin Kapuściński
Szpital w Sejnach fot. Marcin Kapuściński

 Takie zmiany w placówce wymusiła przede wszystkim pandemia koronawirusa. Jak mówi dyrektor sejneńskiego szpitala Waldemar Kwaterski, obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.


- Rozbudujemy pomieszczenia poprzez zagospodarowanie powierzchni, która znajduje się pod filarami budynku. Obiekt będzie spełniał wszystkie normy, jakie wymagane są dla tego typu placówek. Obecnie wykonywane są już kosmetyczne prace wykończeniowe. Firma, która się tym zajmuje, szacuje że przed końcem czerwca laboratorium będzie mogło przeprowadzić się do nowych pomieszczeń. Będą tam świetne warunki higieniczno-sanitarne oraz klimatyzacja.


Przebudowa laboratorium to tylko część większej inwestycji. Jak dodaje dyrektor Kwaterski, placówce udało się zdobyć środki również na remont pralni oraz wymianę starej windy.


- Pralnia zostanie zlikwidowana, a w jej miejsce powstanie punkt pralniczy z myciem i dezynfekcją sprzętu oraz z takim wyposażeniem, jak np. wózki do wożenia pościeli. Tym wszystkim będzie zajmowała się firma zewnętrzna. Obecnie jesteśmy w trakcie procedury przetargowej. Oprócz tego, w szpitalu wymienimy również starą, wyeksploatowaną windę.


Laboratorium zacznie funkcjonować pod koniec czerwca, natomiast nowa pralnia oraz winda mają być gotowe do końca roku. Cały koszt, trzyetapowej inwestycji, to 3,2 mln zł.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Waldemar Kwaterski

19.03.2021, 12:54

- Najbardziej racjonalne byłoby to, żeby przed naszymi szpitalami postawić kontenery modułowe, które rozwiązałyby wiele problemów dotyczących pandemii koronawirusa - mówi Waldemar Kwaterski.


Laboratorium diagnostyczne przy sejneńskim szpitalu czeka rozbudowa

29.12.2020, 08:36

Powiększona zostanie poczekalnia dla pacjentów, a szpitalny personel nie będzie musiał już wychodzić na zewnątrz, aby dostarczyć próbki do badań. Diagności zyskają też dodatkową powierzchnię do pracy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH
fot. Katarzyna Turowicz
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach


fot. Marta Sołtys
13.08.2022, 17:36, akt. 17:39

Zlot samochodowy w Augustowie [zdjęcia]


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok