Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mieszkańcy Płaskiej nie chcą rozbudowy drogi krajowej do granicy z Litwą

Mieszkańcy Płaskiej nie chcą rozbudowy drogi krajowej do granicy z Litwą

autor: Marcin Kapuściński

21.06.2021, 09:36, akt. 09:39

- To bezsensowna inwestycja, która przyniesie same szkody i wywoła protesty - tak mieszkańcy gminy Płaska mówią o planach rozbudowy drogi krajowej w stronę granicy z Litwą. Obawiają się, że wkrótce przez Puszczę Augustowska przejeżdżać będzie kilka tysięcy tirów dziennie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jeden z analizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wariantów zakłada bowiem, iż do 2028 roku przez lasy gminy Płaska wytyczona zostanie nowa obwodnica Augustowa.  Wójt Wiesław Gołaszewski kwestionuje nie tylko ten pomysł, ale i sens całego przedsięwzięcia.


- Zupełnie nie rozumiem tak postawionego tematu. Wystarczy przecież od północy połączyć Ogrodniki z Budziskiem i ciężarówki mają dostęp do nowoczesnej drogi, gdzie są dwa pasy ruchu w jedną stronę. Nam rozbudowa „szesnastki” nie jest do niczego potrzebna. Pogorszy ona atrakcyjność turystyczną tych obszarów. Ktoś chce skompilować życie mieszkańcom, którzy i tak mają ciężko.


Wójt zwraca uwagę, że inwestycja wiązać się będzie z dużą wycinką drzew w dziewiczych obszarach Puszczy Augustowskiej.


- To jest pewne, że nastąpią protesty. Mieszkańcy ostrzegają, iż nawet większe niż te podczas budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy. Szkody będą bowiem wielokrotnie wyższe. Z pewnością można się spodziewać licznych i mocnych wystąpień. Ci którzy podejmą się decyzji w tej sprawie, muszą się z tym liczyć.


Sensowność przebudowy trasy Ogrodniki-Augustów i przywrócenia tam ruchu tirów kwestionuje również poseł Jarosław Zieliński. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział w naszym radiu, że wkrótce skieruje do ministra infrastruktury interpelację w tej sprawie.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Droga z Płaskiej do Mikaszówki przejdzie gruntowny remont

17.06.2021, 15:46

To ważna droga zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców. Około 1300-metrowy odcinek na trasie z Płaskiej do Mikaszówki przejdzie gruntowny remont. We czwartek (17.06) podpisano umowę w tej sprawie.


Zamiast betonowych płyt pojawią się asfalt, chodnik i ścieżka rowerowa

17.06.2021, 09:22

Mowa o suwalskiej ulicy Zastawie, którą władze miasta do końca listopada przebudują dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Czy na trasę Augustów - Ogrodniki wrócą TIR-y?

15.06.2021, 09:05

Interpelację w sprawie modernizacji drogi z Augustowa do granicy z Litwą zapowiedział w Studiu Suwałki poseł Jarosław Zieliński.

ZNAJDŹ NAS

XXI Suwalski Jarmark Folkloru, fot. Areta Topornicka
26.07.2021, 09:29, akt. 09:34

Co nosi Szkot pod kiltem?

Fotolia.com
22.07.2021, 06:26, akt. 06:37

Nocne rajdy na suwalskich ulicach


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok