Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Podlascy parlamentarzyści ponownie upominają się o wpisanie trasy Augustów – Białystok na listę dróg ekspresowych

Podlascy parlamentarzyści ponownie upominają się o wpisanie trasy Augustów – Białystok na listę dróg ekspresowych

autor: Marcin Kapuściński

22.07.2021, 06:55, akt. 24.07.2021, 10:00

Tym razem stanowisko w tej sprawie zostało wzbogacone o głos samorządowców, przedsiębiorców i społeczników z całego województwa.

Fotolia.com
Fotolia.com

Podlaski Zespół Parlamentarny ponownie upomniał się o wpisanie trasy Augustów – Białystok na listę dróg ekspresowych - relacja Marcina...

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przewodniczący zespołu poseł Jarosław Zieliński relacjonuje, że swoje opinie mogli oni wyrazić na środowym (21.07) posiedzeniu, na które zaproszono również przedstawicieli ministerstwa transportu.


- Dyskusja odbyła się z udziałem wielu osób. Część łączyła się z nami zdalnie. Byli to samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele inicjatyw lokalnych, którzy zabrali głos w tej sprawie. Ta kwestia jest szeroko znana i komentowana. Budzi duże niezrozumienie, że ósemka nie jest drogą ekspresową.


Ze strony resortu infrastruktury nie padły jednak żadne zapewnienia, które satysfakcjonowałyby zespół. Dlatego przyjął on jednogłośne stanowisko, które trafi teraz do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Andrzeja Adamczyka.


- Często przywołuje on zdanie, że drogi o odpowiednich kategoriach trzeba budować tam, gdzie są potrzebne. A tak jest właśnie w tym przypadku. Zdecydowanie apelujemy o uzupełnienie sieci ekspresówek o ten odcinek. Łączy on przecież największe miasta w województwie. Mam nadzieję, że nasz oczywiste argumenty zostaną wzięte pod uwagę. Będziemy się o to nadal upominać.


Przypomnijmy, że obecne plany władz centralnych mówią o rozbudowie tej drogi w kategorii 2+1. Podlaski Zespół Parlamentarny chce, aby powstały tam dwa pasy w obie strony.

| red: mik, mak

ZOBACZ TEŻ:


Posłowie Truskolaski i Krajewski chcą komisji infrastruktury ws. drogi Białystok-Augustów

27.04.2021, 20:15

Podlascy posłowie Krzysztof Truskolaski (KO) i Stefan Krajewski (KP-PSL) chcą, aby minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawił na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury aktualne informacje związane z planami dotyczącymi drogi krajowej nr 8 na odcinku Białystok-Augustów.


Petycja w sprawie drogi ekspresowej między Suwałkami a Białymstokiem trafiła do władz GDDKiA w Warszawie

20.04.2021, 08:12

Przekazali ją młodzi suwalczanie, którzy pod apelem w tej sprawie zebrali kilka tysięcy podpisów.


Suwałki nie dostały dotacji z rządowego funduszu - o przyczyny pyta poseł Krzysztof Truskolaski

7.04.2021, 16:01

O przyczyny nieprzyznania Suwałkom pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pyta poseł Krzysztof Truskolaski. Polityk Koalicji Obywatelskiej oczekuje, że sprawą w trybie pilnym zajmie się Podlaski Zespół Parlamentarny.


Podlaski Zespół Parlamentarny chce trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa

19.03.2021, 16:27

Podlaski Zespół Parlamentarny przyjął jednogłośnie stanowisko w sprawie uzupełnienia sieci dróg ekspresowych w województwie podlaskim. Chodzi o dopisanie trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa.


Podlaski Zespół Parlamentarny będzie działał na rzecz regionu

3.09.2012, 18:12

Parlamentarzyści z województwa podlaskiego mają wspólnie działać na rzecz swojego regionu. W tym celu, na ostatnim posiedzeniu Sejmu, utworzono Podlaski Zespół Parlamentarny, któremu przewodniczy suwalska posłanka PO Bożena Kamińska

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
fot. Sylwia Krassowska
27.11.2023, 10:39, akt. 29.11.2023, 09:08

A wszystko było ustalone... - felieton Tomasza Kubaszewskiego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok