Radio Białystok | Wiadomości | Podlaski Zespół Parlamentarny chce trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa

Podlaski Zespół Parlamentarny chce trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa

autor: Grzegorz Pilat

19.03.2021, 16:27, akt. 16:35

Podlaski Zespół Parlamentarny przyjął jednogłośnie stanowisko w sprawie uzupełnienia sieci dróg ekspresowych w województwie podlaskim. Chodzi o dopisanie trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa.

Fotolia.com
Fotolia.com

Popołudniowy gość PRB, przewodniczący Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego poseł Jarosław Zieliński z PiS podkreśla, że trzeba wrócić do pomysłu budowy drogi ekspresowej, która będzie miała dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

Żeby ta droga była drogą nie budowaną w kategorii 2+1, a ekspresową 2+2, bo wiele argumentów świadczy o tym, że tak być powinno. Przede wszystkim natężenie ruchu, to jest też najkrótszy odcinek do granicy z Litwą i do budowanej drogi S-19. Jeżeli teraz nie uda nam się tego osiągnąć, to będzie to przesądzone na dziesięciolecia. Przyszłe pokolenia - nasze dzieci, wnuki - nam tego nie wybaczą

- tłumaczy parlamentarzysta.

Poseł Jarosław Zieliński dodaje, że oprócz drogi ekspresowej Białystok - Augustów powinna też powstać droga szybkiego ruchu z Białegostoku przez Mońki i Grajewo do Ełku.

My nie chcemy alternatywy. Stawiamy te sprawę jasno - obie drogą są bardzo ważne i powinny powstać, aby zachować spójność komunikacyjną tej części Polski. To nie powinno być rozstrzygane na zasadzie alternatywy. My w swoim stanowisku jako Podlaski Zespół Parlamentarny stawiamy tę sprawę jasno - chcemy uzupełnienia sieci dróg ekspresowych o odcinek Białystok - Augustów i popieramy wszystkie te plany i projekty, które zostały do tej pory przygotowane

- zaznacza poseł Jarosław Zieliński.

Z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że w lipcu zeszłego roku codziennie z drogi Białystok - Augustów korzystało średnio ponad 14,5 tys. pojazdów. Większość z nich to samochody ciężarowe.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Samorządowcy za wariantem drogi S16 przez Augustów

3.02.2021, 16:58

Samorządowcy i przedsiębiorcy z Suwalszczyzny podpisali stanowisko popierające przebieg drogi S16 przez Augustów a nie Ełk. Droga ma być łącznikiem pomiędzy budowanymi drogami Via Carpatia i Via Baltica.


Rafał Weber: niezależnie od wariantu S16 w Podlaskiem, będą obwodnice na dk8 Białystok-Augustów

29.01.2021, 16:23

Niezależnie od tego, jaki będzie wybrany wariant S16 - połączenia dróg S19 i S61 w Podlaskiem - są również realizowane cztery obwodnice na drodze krajowej nr 8 Białystok-Augustów, by poprawić komunikację - poinformował w piątek (29.01) wiceminister infrastruktury Rafał Weber.


Drogowcy ogłosili przetarg na projekt i budowę obwodnic Suchowoli i Sztabina

29.12.2020, 11:52

To pierwsze przetargi w Podlaskiem na budowę obwodnic z rządowego programu. Drogowcy ogłosili przetarg na projekt i budowę obwodnic Suchowoli i Sztabina w ciągu drogi krajowej nr 8 Białystok - Augustów.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok