Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nowym suwalskim ulicom patronować będą - kompozytor Krzysztof Penderecki oraz generał Stanisław Maczek

Nowym suwalskim ulicom patronować będą - kompozytor Krzysztof Penderecki oraz generał Stanisław Maczek

autor: Marcin Kapuściński

26.07.2021, 09:43, akt. 09:45

Obie drogi w przyszłym roku powstać mają na Osiedlu Północ.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Zastępca prezydenta Suwałk Łukasz Kurzyna poinformował, że imię zmarłego w 2020 roku muzyka nosić będzie droga prowadząca do osiedla budowanego między Nowomiejską i Pułaskiego.


- Deweloper prowadzi tam zaawansowane prace i wystąpił do nas o nadanie adresów. Stwierdziliśmy, iż właściwym jest, aby nowe bloki miały numerację od nowej drogi. W sąsiedztwie są ulice Szymanowskiego, Chopina i Ogińskiego. Stąd też propozycja, aby nadać tam nawę od nazwiska Pendereckiego.


Inny pomysł nazwania tej ulicy miał klub radnych „Łączą nas Suwałki”. Chciał on, aby patronował jej zasłużony w czasie wojny dowódca 1. Dywizji Pancernej generał Stanisław Maczek.


- Ta propozycja została uwzględniona, ale przy nowo powstającej drodze stanowiącej dojazd od Armii Krajowej do centrum handlowego Multishop. Docelowo będzie to spora ulica i obsłuży teren zabudowy mieszkaniowej i usługowej.


Przypomnijmy, że na poprzedniej sesji radni nadali jednej z ulic na osiedlu Staniszewskiego imię pisarza Stanisława Lema.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy w Suwałkach powinny pojawić się tablice z biogramami patronów miejskich ulic?

12.02.2020, 12:11

Część suwalczan nie wie, kim są patroni miejskich ulic, placów i skwerów. Uważa tak radny Tadeusz Czerwiecki, który proponuje, by w przestrzeni publicznej umieszczać tabliczki z krótkimi biogramami poszczególnych osób. Jak twierdzi, przyda się to też turystom.

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
17.09.2021, 10:57, akt. 10:59

Jakich imprez zabrakło latem? - sonda

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok