Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Działa już augustowska aplikacja mobilna

Działa już augustowska aplikacja mobilna

autor: Marta Sołtys

23.08.2021, 09:02, akt. 14:11

Można w niej znaleźć informacje m.in. o miejskich i okolicznych atrakcjach, lokalach gastronomicznych i bazie noclegowej. Na ten cel miasto uzyskało ponad 90 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

ldprod, Fotolia.com
ldprod, Fotolia.com

To spore ułatwienie dla turystów odwiedzających Augustów i okolice. W aplikacji mobilnej można znaleźć informacje o atrakcjach, lokalach gastronomicznych i bazie noclegowej - mówi zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz.

Wykonawca dostarczył nam aplikację już kilka tygodni temu.  Początkowo działała ona tylko w ramach testów. Teraz jest już dostępna do pobrania za darmo w sklepie internetowym. Nazywa się właśnie „Augustów”. Ułatwia turystom odwiedzającym nasze okolice korzystanie z dobrodziejstw, jakie tu mamy. Oprócz tego, że zawiera ona ciągle rozbudowywaną bazę gastronomiczną, hotelowa lub noclegową, to można w niej znaleźć również szlaki turystyczne.

Aplikacja dostępna jest w czterech językach: polskim, angielskim, litewskim i rosyjskim. Ma działać nawet wówczas, gdy użytkownik nie będzie miał zasięgu internetowego. I - jak dodaje Filip Chodkiewicz - będzie w przyszłości aktualizowana.

Aplikacja umożliwia ocenianie atrakcji turystycznych, czyli np. hoteli, gastronomii czy wszystkich innych zawartych i opisanych w niej miejsc. Zapewnia również potężne możliwości rozbudowy. Wydział promocji naszego urzędu oraz Augustowska Organizacja Turystyczna pracują już nad tym, żeby jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę, która jest w aplikacji. Na jesień przyjdzie czas, żeby te wszystkie dane jeszcze raz zaktualizować. Każdy przedsiębiorca będzie mógł zapoznać się z tym, jak jest tam przedstawiony i ewentualnie dodać nowe zdjęcia - tak, by było to jak najbardziej aktualne i jak najlepiej służyło.

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace nad stworzeniem mobilnej aplikacji przeznaczonej tylko dla mieszkańców. Za jej pośrednictwem będą mogli m.in. zgłaszać usterki zauważone przez siebie w mieście. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, w obecnej aplikacji takiej możliwości nie ma.


| red: kap, sk

ZOBACZ TEŻ:


W pierwszym miesiącu od uruchomienia, suwalskie rowery miejskie wyjechały w trasę już ponad 15 tys. razy

29.07.2021, 08:19

Suwalczanie najczęściej wypożyczają je na stacji przy placu Marii Konopnickiej, a najrzadziej w sąsiedztwie bursy szkolnej przy ulicy Sejneńskiej.


Prosta w obsłudze aplikacja i wygodny sprzęt - to pierwsze reakcje użytkowników miejskich rowerów w Suwałkach

28.06.2021, 14:06

System Suwer działa od piątku (25.06). Na 16 stacjach czeka 160 rowerów, w tym 15 elektrycznych i trzy tandemy. Chętnie korzystają z tego i miejscowi, i turyści.


Augustowska aplikacja dla turystów będzie dostępna dopiero w połowie lipca

22.04.2021, 08:15

Opóźnienia wynikają z tego, iż wyłoniony w pierwszym przetargu wykonawca nie wywiązał się z umowy.


Najprawdopodobniej latem przyszłego roku w Augustowie będzie działała aplikacja turystyczna

22.12.2020, 07:01

Miasto szuka właśnie firmy, która miałaby tę aplikację stworzyć.

ZNAJDŹ NASfot. Marcin Kapuściński
21.10.2021, 16:13, akt. 16:22

V Forum Biznesowe Pogranicza w SuwałkachFot. Fotolia
21.10.2021, 08:27, akt. 08:30

Co dalej z budynkiem po suwalskim Tesco?fot. Marta Sołtys
19.10.2021, 09:03, akt. 09:06

Augustowski basen wymaga gruntownego remontu

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok