Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego trafiły do klasztoru pokamedulskiego w Wigrach

Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego trafiły do klasztoru pokamedulskiego w Wigrach

autor: Areta Topornicka

17.09.2021, 09:57, akt. 09:57

Po raz pierwszy wierni będą mieli okazję pomodlić się przy nich w najbliższą sobotę (18.09) podczas uroczystej mszy św., która odprawiona zostanie w podziękowaniu za niedawną beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Artur Bociarski, stock.adobe.com
Artur Bociarski, stock.adobe.com

Jak mówi proboszcz parafii pw.  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach - ks. Jacek Nogowski, wydarzeniu będzie towarzyszyć wyjątkowa oprawa muzyczna.

Serdecznie zapraszamy 18 września do Wigier na mszę św. dziękczynną za dar beatyfikacji sługi bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej. Msza św. rozpocznie się o godz. 18.30, a po niej wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Ten koncert również będzie dziękczynieniem za dar beatyfikacji.

Relikwie błogosławionego kardynała Wyszyńskiego, które trafiły do pokamedulskiego klasztoru są relikwiami I stopnia. Jak wyjaśnia ks. Jacek Nogowski, w tym przypadku będzie to krew.

Dzięki życzliwości pana Mariusza Drapikowskiego, który w marcu podarował nam monstrancję Matki Bożej Niepokalanej, otrzymaliśmy również relikwiarz do beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. W sobotę wszyscy, którzy będą uczestniczyć we mszy św. pomodlą się właśnie przez jego wstawiennictwo. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie autentyczności relikwii, które wyda nam kuria Archidiecezji Warszawskiej. My będziemy posiadać relikwie w postaci jednego z ostatnich wymazów krwi, który został pobrany prymasowi Wyszyńskiemu.

Relikwiarz z krwią Prymasa Wyszyńskiego wykonany jest na szkle, na którym widnieje kontuar klasztoru jasnogórskiego, zawierający obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Całość wykończona jest bursztynem oraz złotem.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

fot. Marcin Kapuściński
21.10.2021, 16:13, akt. 16:22

V Forum Biznesowe Pogranicza w SuwałkachFot. Fotolia
21.10.2021, 08:27, akt. 08:30

Co dalej z budynkiem po suwalskim Tesco?fot. Marta Sołtys
19.10.2021, 09:03, akt. 09:06

Augustowski basen wymaga gruntownego remontuźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok