Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy 10 osób z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach wkrótce straci pracę?

Czy 10 osób z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach wkrótce straci pracę?

autor: Areta Topornicka

28.09.2021, 07:56

Wszystko na to wskazuje, bo od nowego roku obsługą programu "Rodzina 500+" zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W dodatku, wnioski o przyznanie świadczenia będzie można składać tylko przez internet.

Źródło: MOPR Suwałki
Źródło: MOPR Suwałki

Jak mówi dyrektor suwalskiego MOPR-u Leszek Lewoc, taka zmiana w przepisach wymusza cięcia kadrowe.

Program 500+ jest zadaniem rządowym. W Suwałkach mamy 12,5 tysiąca dzieci, na które to świadczenie jest przyznawane. Na ten cel ogólnie rząd przeznacza 75 mln rocznie. Jeśli chodzi o Suwałki, to na realizację tego zadania miasto otrzymuje kwotę w wysokości 640 tys. zł. Jeden etat to są koszty około 60 tys. zł rocznie. Tych pieniędzy od stycznia po prostu już nie będzie. Oznacza to, że 5 lat temu zatrudniliśmy osoby, które teraz trzeba zwolnić.

Dyrektor Lewoc stara się jednak znaleźć zajęcie przynajmniej dla części tych pracowników.

Około miesiąc temu spotkałem się z personelem i  przedstawiłem problem. Poprosiłem także, aby szukali oni pracy również poza MOPR-em. Mam takie przekonanie, że 1-2 osoby znajdą pracę u nas w ośrodku, ponieważ niektórzy pracownicy przejdą na emeryturę, więc w związku z tym nie będę na ich miejsce szukał kogoś z zewnątrz. Przeanalizowałem również wykształcenie tych osób. Są wśród nich np. ekonomiści, którzy mogą pracować w dziale księgowości, ale też pedagodzy. Będziemy się starać ich jakoś zagospodarować. Zrobię wszystko, aby te osoby nie zostały zwolnione.

Leszek Lewoc zamierza też zapytać kierownictwo suwalskiego ZUS-u, czy zwalnianych pracowników nie zatrudniłoby u siebie.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Osoby niepełnosprawne i starsze będą miały zapewniony darmowy transport na terenie Suwałk

31.05.2021, 10:18

Od jutra (01.06) w Suwałkach dostępna będzie bezpłatna usługa "od drzwi - do drzwi". Osoby niepełnosprawne mające problem z przemieszczaniem się, a także seniorzy mogą liczyć na transport na terenie miasta.W Suwałkach pojawi się tablica upamiętniająca księdza Jerzego Zawadzkiego

28.04.2021, 07:06

M.in. po to, by ocalić od zapomnienia dokonania jednego z najbardziej zasłużonych dla miejscowej społeczności kapłana. Tablicę ufundować chce Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suwałkach, które podjęło już uchwałę w tej sprawie.


Leszek Lewoc

26.04.2021, 10:48

- Myślę, iż gdyby ksiądz Zawadzki żył, to potrafiłby tak kształtować rzeczywistość, że suwalska młodzież na ulice być może by nie wyszła - mówi Leszek Lewoc.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok