Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na drogach w naszym regionie może być bezpieczniej

Na drogach w naszym regionie może być bezpieczniej

autor: Karol Prymaka

4.11.2021, 07:35, akt. 03:19

Zależy to nie tylko od infrastruktury, ale też od kierowców, czy od wprowadzania nowoczesnych rozwiązań, takich jak inteligentne przejścia dla pieszych.

fot. Karol Prymaka
fot. Karol Prymaka

Na drogach w naszym regionie może być bezpieczniej - relacja Karola Prymaki

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Rozmawiali o tym wczoraj (3.11) uczestnicy konferencji "Przyjazna komunikacja, to poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego". Zorganizował ją Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach. Mówi jego dyrektor Grzegorz Wilczyński.


- Powinniśmy się starać, żeby w miarę naszych sił tę komunikację ulepszyć. Poprawić jej jakość i stan bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki temu będzie na pewno mniej wypadków i kolizji, a także będziemy się lepiej posługiwali pojazdami. To wszystko wpłynie na płynność jazdy.


Stan bezpieczeństwa na drogach mogą poprawić inteligentne przejścia dla pieszych, czy inteligentne znaki drogowe. O tych ostatnich mówił doktor Wiktor Jakubowski z Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.


- Da się je wykorzystać do przekazywania informacji m.in. o zmianach w pogodzie czy przyczepności podczas jazdy. Poprzez te znaki można również zmieniać komunikację w mieście. A także... nimi straszyć. Powstały nowoczesne trójwymiarowe znaki, które sprawiają, że przy przekraczanych prędkościach powstaje optycznie zwężenie drogi, co powoduje dostosowanie prędkości jazdy do zamierzonej.


Dodajmy, że w najbliższych latach znacznie poprawi się komfort jazdy w naszym regionie. Bo oprócz budowy trasy ekspresowej S61 i modernizacji drogi z Suwałk do Białegostoku, dojdzie także do wielu mniejszych inwestycji

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Grzegorz Wilczyński

27.10.2021, 11:56

- Inteligentne przejścia dla pieszych do tanich nie należą, ale są opłacalne, bo zmniejsza się liczba kolizji i wypadków - mówi Grzegorz Wilczyński.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
DAJ SIĘ ZACZAROWAĆ W NIE TEATRZE
fot. Marta Sołtys
27.05.2022, 22:09, akt. 28.05.2022, 07:18

Rozpoczęły się Dni Augustowa
rodimovpavel, Fotolia.com
26.05.2022, 07:32, akt. 07:34

W Suwałkach szykuje się podwyżka cen wody
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok