Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustów. Oburzenie po słowach policjanta na temat sytuacji na granicy

Augustów. Oburzenie po słowach policjanta na temat sytuacji na granicy

autor: Marta Sołtys

22.11.2021, 10:00, akt. 10:52

Funkcjonariusze policji i Straży Granicznej nie chcą wykonywać rozkazów swoich dowódców, po służbie szukają pocieszenia w alkoholu i uciekają na zwolnienia lekarskie. Takie tezy wygłaszał jeden z augustowskich policjantów podczas spotkania, jakie odbyło się w miejscowym domu kultury.

źródło: facebook.com/PodlaskaPolicja
źródło: facebook.com/PodlaskaPolicja

Zorganizowała je Grupa Granica. To ogólnopolska inicjatywa mająca wspomagać migrantów, krytykowana jednak za stosunek do polskich mundurowych i narrację bliską w niektórych przypadkach białoruskiej.

Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury Anna Jastrzębska nie uważa, że tego typu spotkania nie powinny odbywać się w samorządowych instytucjach. Jak twierdzi, organizator wynajął salę na dwie godziny, płacąc za to zgodnie z cennikiem - 40 złotych.

Jedyne, co wiedziałam to, że organizuje spotkanie stowarzyszenie Granica, które zajmuje się pomocą osobom znajdującym się przy granicy. Dla mnie informacja o tym, iż są ludzie wspierający innych była wystarczająca. Przecież zachowanie z punktu widzenia człowieczeństwa jest rzeczą naturalną.

Podczas spotkania przedstawicielka Grupy Granica zachęcała do pomocy nielegalnym migrantom, którzy ukrywają się w przygranicznych lasach, poprzez dostarczanie im ciepłych ubrań czy żywności.

Ale to wystąpienie augustowskiego policjanta wywołało największe ożywienie. Skrytykował on to, co dzieje się na polsko-białoruskiej granicy. Kiedy zapytaliśmy, czy nie uważa, że funkcjonariusz nie powinien wygłaszać tego typu opinii odparł, iż mówił to jako osoba prywatna.  

Sytuacją bardzo zdziwiony jest augustowski radny Prawa i Sprawiedliwości Marcin Kleczkowski.

Ubolewam nad tym, że w Augustowie zdarzył się taki przypadek. Funkcjonariusze, którzy służą Polsce w tej chwili oczekują od nas zrozumienia i wsparcia, a nie przekazywania, jak jest im rzekomo źle lub - jak sobie z tym nie radzą. Każde takie zdarzenie jest wykorzystywane przeciwko Polsce.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz w tej sprawie od policji. Jednak oficer prasowy augustowskiej komendy odesłała nas do rzecznika w Białymstoku Tomasza Krupy. On z kolei nie chciał wczoraj (21.11) szerzej wypowiadać się na ten temat. Zaznaczył jednak, że to, co powiedział funkcjonariusz podczas spotkania jest nieprawdą.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy gminy Lipsk pomagają żołnierzom stacjonującym przy granicy

17.11.2021, 09:36

Niedawno rolnicy ze wsi Bartniki zawieźli mundurowym własne drewno, aby ci mogli przeznaczyć je na opał.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Fotolia.com
17.07.2024, 15:39, akt. 18.07.2024, 07:56

Miała być loteria - wyszło oszustwo na ponad 100 tysięcy
fot. Wojciech Szubzda
17.07.2024, 06:32, akt. 06:36

W Augustowie powstanie nowa sala gimnastyczna


źródło: pexels.com
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok