Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej zmarłego lekarza zostało przedwcześnie umorzone

Śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej zmarłego lekarza zostało przedwcześnie umorzone

autor: Marcin Kapuściński

24.11.2021, 08:44

Stwierdziła tak Prokuratura Okręgowa w Suwałkach i nakazała prokuraturze rejonowej ponowne zbadanie okoliczności śmieci, która nastąpiła w 2012 roku.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Od lat o pełne wyjaśnienia tej sprawy walczy syn lekarza - Edwin Gałkowski.

W 2019 roku złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa poświadczenia nieprawdy przez suwalskiego lekarza ortopedę. Dotyczyło to zakażenia, które tato miał w lewym barku. W jego dokumentacji doktor zapisał „leczenie przyczynowe zakończono”. Nie rozpoczęło się ono jednak i mój ojciec bezzasadnie trafił do hospicjum.

W kwietniu śledczy przyznali jednak rację lekarzowi i umorzyli postępowanie. Tę decyzję Gałkowski zaskarżył w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach.

Zapadła decyzja o oddaleniu umorzenia i nakazano ponowne rozpatrzenie sprawy. W tym przenalizowanie wszystkich dowodów i dokumentów. Wcześniej zignorowano bowiem to, że odpowiednia instytucja stwierdziła tutaj naruszenie praw pacjenta. Zwracałem się też w tym roku z prośbą o nadzór ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry nad całym postępowaniem. Zarówno w prokuraturze, jak i w sądzie.

Przypomnijmy również, że Gałkowski kilka lat temu wniósł prywatny akt oskarżenia przeciwko ośmiu lekarzom z Suwałk i Sejn, którzy w tamtejszych szpitalach oraz hospicjum zajmowali się jego ojcem. Nie wiadomo jednak, kiedy zapadnie wyrok w tej sprawie.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski przedsiębiorca został bezprawnie pozbawiony prawa do ubezpieczenia zdrowotnego

2.09.2021, 07:49

Uznał tak Sąd Apelacyjny w Białymstoku i prawomocnie zakończył trwający pięć lat spór z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.


Czy biegli sądowi dopuścili się poświadczenia nieprawdy?

9.07.2021, 08:15

Chodzi o sporządzoną przez nich opinię w sprawie odpowiedzialności lekarzy za śmierć suwalskiego ginekologa Mirosława Gałkowskiego. Zarzucił im to jego syn, a swoje zastrzeżenia zgłosił prokuraturze.


Rzecznik Praw Pacjenta ma szereg zastrzeżeń do pracy suwalskiego hospicjum

30.06.2021, 08:06

Stwierdził, że nieprawidłowo potraktowano tam jednego z chorych, a przez to stan jego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatrfot. Marcin Kapuściński
28.01.2022, 07:26, akt. 00:27

Suwalski Ratusz przechodzi na pracę zdalną


Paweł Mikucki, kowal artysta z Augustowa
27.01.2022, 13:14, akt. 13:15

Opowieści różnej treści - Paweł Mikuckiźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok