Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Problemy z oświetleniem w Augustowie

Problemy z oświetleniem w Augustowie

autor: Marta Sołtys

1.12.2021, 08:37, akt. 08:38

Niemal codziennie mieszkańcy mogą zauważyć świecące latarnie w środku dnia. Natomiast po zmroku znaczna ich część nie pali się w ogóle. Dotyczy to również nowego, ledowego oświetlenia.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jak tłumaczy zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, jest to skutek ciągłych awarii.


- W tych starych naszych systemach, tam gdzie nie są one jeszcze wymienione na nowe, żeby zdiagnozować, gdzie jest usterka, trzeba po prostu włączyć prąd. Wówczas elektrycy z firmy serwisującej muszą każdą latarnie sprawdzić i zobaczyć, gdzie brakuje zasilania lub gdzie znika i na czym polega awaria. Usterki są na bieżąco zgłaszane do odpowiedniego zakładu i oni mają określony w umowie czas na naprawę.

 

Trwa również wymiana sodowych latarni na ledowe. Początkowo władze deklarowały, że prace te zakończą się w listopadzie. Już wiadomo, że tak się nie stało. Wiceburmistrz informuje, iż kolejny termin, to koniec roku.


- Myślę, że mieszkańcy na co dzień mogą obserwować te prace, ponieważ trwają one w wielu miejscach. Wiem już, że firma prawdopodobnie nie wyrobi się w terminie, który mamy ustalony w umowie. Cały czas to nadzorujemy i obserwujemy postępy. W związku z tymi czynnościami na ulicach czasami może pojawić się dźwig, czyli tak zwana zwyżka z ludźmi, którzy zdejmują stare oprawy i zakładają nowe.

 

Wymiana latarni będzie kosztowała ponad 5 mln zł, z czego 3,7 mln, to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Zgodnie z deklaracjami augustowskich władz, nowe oświetlenie ma być tańsze oraz dużo mniej awaryjne.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Boisko przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 5 zostanie zmodernizowane

30.11.2021, 11:38

Dzięki temu będą mogły być tam rozgrywane oficjalne mecze piłki nożnej. Ponadto władze miasta planują w tym miejscu montaż dużych lamp oświetleniowych.


Latarnie, których nie chciały władze Filipowa, trafią do wsi pod Przeroślą

21.10.2021, 08:33

Filipowskiej gminnie sprezentowali je druhowie z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ale wójt uznał, że nie są one bezpiecznie i zabronił ich montażu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatrfot. Marcin Kapuściński
28.01.2022, 07:26, akt. 00:27

Suwalski Ratusz przechodzi na pracę zdalną


Paweł Mikucki, kowal artysta z Augustowa
27.01.2022, 13:14, akt. 13:15

Opowieści różnej treści - Paweł Mikuckiźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok