Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | PiS nie za mundurem? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

PiS nie za mundurem? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

6.12.2021, 14:30, akt. 7.12.2021, 09:25

Nie ma oczywiście obowiązku być za polskim mundurem. Jak ktoś woli białoruski czy rosyjski, to w demokracji ma prawo, choć sam wystawia sobie świadectwo.

źródło: twitter.com/podlaskaPolicja
źródło: twitter.com/podlaskaPolicja

PiS nie za mundurem? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Niektóre samorządy w naszym regionie uznały, że w świetle medialnych ataków na strażników granicznych, żołnierzy i policjantów służących na wschodniej granicy trzeba udzielić im wsparcia. Żeby nie myśleli, iż Polska, to Lempart, Kurdej-Szatan, czy niejaki Staszewski. Że to tak naprawdę tylko sztucznie nagłaśniany margines.

Stanowisko w tej sprawie przyjęli m.in. radni Suwałk. I to niemal jednogłośnie, co wcale nie było takie pewne, bo sprawująca władzę większość w radzie za obecnym rządem nie przepada. Ale prawie wszyscy, za wyjątkiem bodajże dwóch nieuleczalnych przypadków, uznali, że są rzeczy ważniejsze od doraźnych gierek politycznych.

Jednak już w Augustowie sprawy przybrały zupełnie inny obrót. Przewodnicząca rady, wybrana kiedyś z listy Prawa i Sprawiedliwości, stwierdziła, iż nie rozumie, dlaczego radni mieliby się tym zajmować. Wsparła ją jedna z osób, która, jak się wydaje, swoją wiedzę o świecie czerpie wyłącznie z pewnej antyrządowej telewizji. I sprawa umarła.

Podobnie było na sesji w powiecie sejneńskim. Tam przewodniczący rady zasłonił się tym, że - jak stwierdził - "ten wnioseczek" trzeba było zgłosić wcześniej. Ciekawe, że powiatem sejneńskim współrządzi PiS. Ale ani ta sytuacja, ani wcześniejsza głośna w całej Polsce wizyta Donalda Tuska w podlegającym powiatowym władzom miejscowym szpitalu, w którym ze względu na koronawirusa obowiązywał zakaz odwiedzin, niczego nie zmieniła.

Intrygujące jest również, że władze tego powiatu wspierają niektórzy prominentni politycy rządzącej partii spoza Sejn. Podobnie zresztą, jak władze Augustowa, w którym niedawno miejskie pomieszczenia udostępniono na spotkanie kontrowersyjnej Grupy Granica.

To w końcu murem za tym mundurem, czy jednak przeciw?

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Wtrącają do lochów, a Konopnicka to lesbijka - felieton Tomasza Kubaszewskiego

29.11.2021, 13:53

Na ręce figury Marii Konopnickiej, stojącej na suwalskim placu, pojawiła się tęczowa opaska z literami "HK". Jak ktoś nie wie, co to znaczy, wyjaśniam, że chodzi o Homokomando, czyli organizację LGBT. Jej przedstawiciele przyjechali do Suwałk z innych miast, żeby zorganizować tu imprezę pod nazwą Forum Równości. Gdyby nie przyjechali, to imprezy by nie było. Bo dziwnym trafem suwalczanie jakoś tego typu aktywności nie wykazują.


Kurdej-Szatan do Augustowa! - felieton Tomasza Kubaszewskiego

22.11.2021, 11:24

Miejski Dom Kultury w Augustowie udostępnił swoje pomieszczenie Grupie Granica. To ta sama organizacja, która m.in. niedawno przeprowadziła konferencję prasową w Sokółce, gdzie padły słowa o tym, że nasz rząd tylko umie zarządzać strachem i ponosi współodpowiedzialność za śmierć migrantów.


Coraz dziwniejszy jest ten świat - felieton Tomasza Kubaszewskiego

8.11.2021, 12:20

W Suwałkach na proaborcyjną manifestację przyszły trzy kobiety, a w Augustowie - 8. Cztery z tych ostatnich trzymały kartony z różnymi hasłami, w tym jedna z "wypie... ". Oj, nieładnie tak do lekarzy...

ZNAJDŹ NAS

List do babci i dziadka

REKLAMA
Nie Teatr
Fot. Adam Dąbrowski
17.01.2022, 09:40, akt. 09:42

Co z jakością powietrza w Augustowie?

fot. Areta Topornicka
16.01.2022, 13:33, akt. 13:49

Pokaz ratownictwa lodowego w Suwałkachfot. Karol Prymaka
15.01.2022, 18:26, akt. 18:55

Na Suwalszczyźnie odbył się Predathlon Ice


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok