Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Drogowcy mają już dokument, który posłuży do wyboru ostatecznego wariantu nowej obwodnicy Augustowa

Drogowcy mają już dokument, który posłuży do wyboru ostatecznego wariantu nowej obwodnicy Augustowa

autor: Marcin Kapuściński

11.01.2022, 08:55, akt. 08:57

Mowa o zamówionym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym tej inwestycji.

Fotolia.com
Fotolia.com

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, który był gościem Studia Suwałki, podkreśla, że czeka na prezentację tej analizy.


- Przed nami dwie daty. Pierwsza to styczeń, kiedy będą pierwsze informacje o diagnozie wykonanej przez firmy zewnętrzne dla podlaskiego oddziału GDDKiA. Wtedy pokazany zostanie finał prac przedsiębiorców opracowujących studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa. Będzie to raport, pokazujący wielokryterialną ocenę trzech wariantów. 


Natomiast wiosną dokumentem zajmie się Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych działająca przy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.


- Wtedy nastąpi też publiczna dyskusja nad raportem. Jeżeli któryś z tych wariantów nie zwycięży, to decyzję będzie musiał podjąć Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska i to on zaakceptuje ostateczną trasę obwodnicy.


W studium analizowane były trzy trasy. Dwie w bliskim sąsiedztwie Augustowa i trzecia przebiegającą za jeziorem Sajno.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Mirosław Karolczuk

10.01.2022, 12:32

- Ten rząd pamięta o rejonach, które do tej pory nie cieszyły się zainteresowaniem elit politycznych - mówi Mirosław Karolczuk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie TeatrFot. Adam Dąbrowski
17.01.2022, 09:40, akt. 09:42

Co z jakością powietrza w Augustowie?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok