Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dopiero za dwa lata trzy podsuwalskie wsie zostaną podłączone do sieci gazowniczej

Dopiero za dwa lata trzy podsuwalskie wsie zostaną podłączone do sieci gazowniczej

autor: Areta Topornicka

6.05.2022, 12:57, akt. 12:59

Chodzi o Krzywe, Małą Hutę i Okuniowiec. Obecnie trwają prace projektowe. Wiadomo, że gazociąg będzie miał łącznie 10 km długości.

© FOTOWAWA, Fotolia.com
© FOTOWAWA, Fotolia.com

Jak mówi dyrektor białostockiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorz Mackiewicz, cała inwestycja podzielona jest na dwa projekty.


- W przypadku Okuniowca chcemy otrzymać projekt i pozwolenie na budowę do końca bieżącego roku. Planowana budowa gazociągu nastąpi w 2023 roku, a zakończy się w 2024. W przypadku drugiego odcinka, czyli Mała Huta-Krzywe, projekt otrzymamy pod koniec czerwca bieżącego roku. Budowa rozpoczniemy za rok. 


Jak dodaje dyrektor Mackiewicz, projektowanie gazociągu jest czasochłonne i oparte o ankiety, w których mieszkańcy wyrażali chęć podłączenia się do sieci. 


- W momencie, gdy będziemy mieli pozwolenia na budowę możemy ogłosić, że przyjmujemy zgłoszenia przyłączenia do sieci gazowej. Dopiero wtedy tak naprawdę będziemy wiedzieć, ile osób rzeczywiście jest chętnych do podłączenia. Jakiś czas temu robiliśmy akcję ankietową. Teraz zamienimy to na faktyczne umowy. 


Dzięki tej inwestycji za kilka lat możliwe będzie podłączenie do sieci gazowniczej Krasnopola i Sejn. Miejscowości te na razie korzystają z tymczasowych rozprężalni. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Lipska mogą już korzystać z gazu ziemnego - w mieście działa stacja regazyfikacji

25.04.2022, 16:25

Pierwsi mieszkańcy Lipska korzystają już z gazu ziemnego. Pod koniec ubiegłego roku uruchomiono tam stację regazyfikacji. W mieście zamontowano także kilkukilometrowy gazociąg, do którego w przyszłości zostaną podłączone wszystkie miejskie budynki.


Symboliczny "złoty spaw" na gazociągu na granicy z Litwą

22.10.2021, 19:01

Polska i litewska część gazociągu GIPL łączącego systemy gazowe obydwu krajów zostały w piątek (22.10) połączone ostatnim, "złotym" spawem. Gazociąg ma zostać uruchomiony w połowie 2022 r. Dzięki GIPL kraje bałtyckie i Finlandia zyskają połączenie gazowe z resztą UE.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok