Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mieszkańcy ulicy Krzywólka w Suwałkach skarżą się na brak niedzielnych połączeń autobusowych

Mieszkańcy ulicy Krzywólka w Suwałkach skarżą się na brak niedzielnych połączeń autobusowych

autor: Areta Topornicka

10.05.2022, 11:06, akt. 11:08

Po tym, jak Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - w ramach oszczędności - zawiesiło część kursów okazało się, że w niedzielę do Krzywólki dojeżdża tylko jeden autobus.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Wykluczeni czują się również mieszkańcy części ulic Szpitalnej i Franciszkańskiej. O problemie opowiada mieszkaniec osiedla Krzywólka.


- Prawie wszystkie kursy na Krzywólkę są zawieszone. Odcinek od pętli przy szpitalu do pętli na Krzywólce to jest około 1,5 km. Do szpitala dojeżdża w niedzielę autobus linii 7 aż siedmiokrotnie. Natomiast na Krzywólkę jest tylko jeden około godziny 11. Całe osiedle jest wykluczone komunikacyjnie. Mieszkańcy zmuszeni są korzystać z taksówek lub z własnych samochodów. Chcemy przywrócenia połączeń autobusowych. Uważamy, że dla miasta to nie są duże koszty.


Zdaniem mieszkańców, w niedzielę do Krzywólki powinno być przynajmniej kilka połączeń.


- Wystarczyłoby te 7 kursów w niedzielę. Ludzie by się do tego dostosowali. Przecież spotkania rodzinne odbywają się głównie w niedzielę. Są również osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się i nie mają siły, aby z Krzywólki dojść na przystanek na Szpitalnej lub na Reja.


O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, jednak jak nam powiedziano, to nie ta instytucja zdecydowała o zawieszeniu kursów. Odbyło się to na wniosek urzędu miejskiego. Wysłaliśmy tam zapytanie, czy możliwe jest przewrócenie połączeń do Krzywólki. Czekamy na odpowiedź.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Mimo że przetarg jest rozstrzygnięty, to nie wiadomo kiedy rozpocznie się przebudowa ulicy Krzywólka

24.02.2022, 07:58

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie przedłużył bowiem postępowanie odwoławcze suwalskiego Ratusza od decyzji środowiskowej białostockiego RDOŚ. Kolejną sprawą opóźniającą prace jest skarga jednego z mieszkańców.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok