Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | „Różowa skrzyneczka” nie czuje się odpowiedzialna za wyświetlanie filmików dotyczących anatomii kobiety

„Różowa skrzyneczka” nie czuje się odpowiedzialna za wyświetlanie filmików dotyczących anatomii kobiety

autor: Marta Sołtys

20.05.2022, 07:56, akt. 01:17

Miało to miejsce w Szkole Podstawowej nr 4.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie, fot. Marta Sołtys
Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie, fot. Marta Sołtys

Jak twierdzi Adrianna Klimaszewska, warsztatów nie prowadzili przedstawiciele tej fundacji. Choć podczas lekcji wykorzystano materiały pobrane ze strony internetowej "Różowej skrzyneczki". 

Nauczycielka z tej szkoły zadzwoniła do nas z zapytaniem, czy mamy jakąś osobę, którą mogłybyśmy skierować do poprowadzenia takich zajęć. My nie mamy wykształcenia w tym kierunku, więc poleciłyśmy odpowiednie do tego osoby. Są to psycholożki kliniczne, z którymi współpracujemy. Staramy się współdziałać z różnymi specjalistami. Jednak my nie miałyśmy żadnego wkładu w te warsztaty.

Adrianna Klimaszewska dodaje, że filmiki, które zostały pokazane dzieciom nie były przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Te filmiki są wklejone w konspekt. To materiał, za pomocą którego nauczyciel może przygotować się do prowadzenia zajęć związanych z miesiączką. Nie jest tak, że my mówimy: dzieci oglądajcie te animacje. Nie. My jako fundacja „Różowa skrzyneczka” ich dzieciom w podstawówce nie pokazałybyśmy. Te scenariusze zajęć są skierowane do osób uczących się w szkołach ponadpodstawowych. Jeżeli jest tu jakiekolwiek zaniedbanie, to niestety po stronie tej placówki, ponieważ ktoś z niej musiał być podczas tych lekcji.

Próbowaliśmy wczoraj (20.05) skontaktować się z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie, by sprawę ostatecznie wyjaśnić. Niestety, bezskutecznie.

Ale do tego tematu będziemy na naszej antenie wracać. 

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Augustowski radny domaga się zaniechanie współpracy z fundacją „Różowa skrzyneczka”

18.05.2022, 11:34

Dalszych działań w sprawie filmików wyświetlanych uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie domaga się radny Marcin Kleczkowski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok