Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowski radny domaga się zaniechanie współpracy z fundacją „Różowa skrzyneczka”

Augustowski radny domaga się zaniechanie współpracy z fundacją „Różowa skrzyneczka”

autor: Marta Sołtys

18.05.2022, 11:34, akt. 11:38

Dalszych działań w sprawie filmików wyświetlanych uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie domaga się radny Marcin Kleczkowski.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie, fot. Marta Sołtys
Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie, fot. Marta Sołtys

Jak informowaliśmy, Podlaskie Kuratorium Oświaty stwierdziło, że treści te były nieodpowiednie dla dzieci. Zajęcia organizowała fundacja „Różowa skrzyneczka”. Podczas wczorajszego (17.05) wspólnego posiedzenia komisji miejskich radny proponował, by ze szkół zniknęły pudełka na środki higieniczne, które zainstalowała tam ta fundacja.


- Wnioskuję o natychmiastowe zaniechanie współpracy z fundacją „Różowa skrzyneczka”. Pod tą nazwą kryje się masa deprawacji. Nie chodzi mi o całkowite wyeliminowanie tych miejsc służących do tego, by środki higieniczne były bardziej dostępne. Miasto stać na zakup kilku, bądź kilkunastu blaszanych pudełek i wyposażenie w nie dziewczęcych toalet w szkołach.


Radny domaga się również informacji na temat tego, ile te zajęcia kosztowały augustowskich podatników.


- W Szkole Podstawowej nr 4 jest 15 klas. Wszystkie one oglądały te obrzydliwe filmy. Proszę o zbadanie sprawy dotyczącej finansowania tych gorszących i deprawujących spektakli. Placówka ta zapłaciła z miejskich pieniędzy za 15 warsztatów. Po prostu je kupiła. Ile to kosztowało? Kto podjął decyzję o zakupie?


Przewodniczący komisji społeczno-oświatowej Mirosław Zawadzki poinformował, że sprawa ta zostanie poruszona podczas posiedzenia tego gremium w ciągu najbliższego tygodnia.


| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


O anatomii kobiety zamiast o fizyce - felieton Tomasza Kubaszewskiego

16.05.2022, 12:07

W augustowskiej szkole podstawowej dzieci z klas IV-VIII obowiązkowo musiały obejrzeć filmiki m.in. o budowie łechtaczki, o masturbacji, a być może także - przynajmniej takie wrażenie odnieśli niektórzy rodzice - propagujące aborcję.


Kuratorium uznało, że filmy pokazywane augustowskim uczniom były nieodpowiednie

16.05.2022, 07:18

Filmiki dotyczące anatomii kobiety były nieodpowiednie do wieku uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie. Uznało tak Podlaskie Kuratorium Oświaty. Kontrolę w szkole przeprowadziło na wniosek rodziców.


Augustowski radny Marcin Kleczkowski prosi o interwencję Podlaskiego Kuratora Oświaty

13.05.2022, 09:39

Złożył również skargę na działalność burmistrza. Chodzi o to, że jeden z kandydatów do młodzieżowej rady miejskiej chciał zniesienia zakazu picia alkoholu na bulwarach nad Nettą.


Rodzice dzieci z SP nr 4 w Augustowie są oburzeni treścią zajęć, w jakich uczestniczyli uczniowie

29.04.2022, 08:26

W przyszłym tygodniu będą znane wyniki kontroli, jaką przeprowadziło Podlaskie Kuratorium Oświaty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Augustowie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


Aquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracy
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok