Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni nie zgadzają się na przeniesienie oddziału kardiologicznego do Suwałk

Augustowscy radni nie zgadzają się na przeniesienie oddziału kardiologicznego do Suwałk

autor: Marta Sołtys

27.05.2022, 11:33, akt. 11:35

Chodzi o placówkę prowadzoną przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Procardia.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Wystosowali w tej sprawie specjalny apel do parlamentarzystów, Narodowego Funduszu Zdrowia, starostwa powiatowego oraz wojewody.

Decyzja właściciela o przeniesieniu oddziału kardiologicznego do Suwałk jest tym bardziej niezrozumiała, że podczas jego działania leczyło się tam bardzo dużo ludzi z całego regionu. Dzięki funkcjonowaniu jednostki specjalizującej się w kardiologii inwazyjnej w Augustowie mieszkańcy nie muszą czekać na transport do innych miast. Są przyjmowani na miejscu.

Jednak radny Marek Sznejder proponował, by radni wstrzymali się z apelem.

Skoro ta firma chce z nami rozmawiać, to ja bym poczekał. Już zrobiło się o tym głośno. To bardzo dobrze. Może ta spółka po spotkaniu wycofa się ze swojej decyzji? Tym dokumentem tylko przekreślamy tę przyszłą dyskusję.

Apel poparł burmistrz Mirosław Karolczuk.

To jest pewna forma nacisku.  Chcę przypomnieć, że zawiadamiamy Narodowy Fundusz Zdrowia. Zabiegi tam są wykonywane za pieniądze podatnika, również tego pochodzącego z Augustowa. Naszym mieszkańcom należy się taka opieka. Reprezentujemy ich i uważam, że powinniśmy zrobić wszystko, by wywrzeć presję na spółkę oraz powiat, a także uczestniczyć w rozmowach i wspomagać starostę w jego działaniach w tej sprawie.  

Sprawa Procardii omawiana był również podczas wczorajszych (26.05) obrad rady powiatu augustowskiego. Starosta Jarosław Szlaszyński poinformował, że 1 czerwca odbędzie się spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele tej firmy, władze powiatu i miasta.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


W augustowskim szpitalu jest coraz więcej chorych na COVID-19

25.11.2021, 11:43

Wczoraj (24.11) było ich 102. W związku z tym wojewoda podlaski po raz kolejny nakazał zwiększenie liczby łóżek przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok