Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Prawie dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej przez Płaską zostanie wyremontowany

Prawie dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej przez Płaską zostanie wyremontowany

autor: Marta Sołtys

29.06.2022, 19:50, akt. 19:58

W środę (29.06) podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji technicznej remontu prawie dwukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej przez Płaską.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jak mówił dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Mariusz Nahajewski, jest to przebudowa najgorszego fragmentu szosy prowadzącego z Przewięzi pod Augustowem do granicy państwa.


- Koszt dokumentacji wyniesie 516 tysięcy złotych. Jest to bardzo ważny odcinek drogi 672. Największą potrzebą tutaj jest zaprojektowanie odwodnienia. Teraz, po intensywnych opadach deszczu tworzą się zastoiska wody. Koniecznie trzeba je tu wykonać. Sukcesywnie remontujemy całą tę trasę. Zmierzamy z pracami w stronę Przewięzi, gdzie w tym roku rozpoczął się remont - mówił Mariusz Nahajewski.

 

Wójt Wiesław Gołaszewski dodał, że odcinek przebiegający przez miejscowość jest to najważniejsza droga w gminie, ponieważ dziennie korzysta z niej wielu mieszkańców oraz turystów.


- Droga ta biegnie od Przewięzi do Rudawki oraz dalej do przejścia granicznego w Kurzyńcu. Tam znajduje się śluza graniczna łącząca polską część Kanału Augustowskiego z białoruską. Jest to więc trasa turystyczna. Dodatkowo od jej stanu zależy dostęp naszych mieszkańców do rynku pracy. Dorośli jeżdżą tędy do pracy, a młodzież do szkół średnich - wyjaśniał wójt.

 

Firma projektowa na wykonanie dokumentacji ma 11 miesięcy. Prace remontowe mają rozpocząć się w połowie 2022 roku.


| red: zmj
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


Fotolia.com
6.12.2023, 11:34, akt. 11:36

Czy wojsko uratuje suwalski basen?
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok