Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kolejni przedsiębiorcy apelują o budowę drogi ekspresowej między Białymstokiem a Augustowem

Kolejni przedsiębiorcy apelują o budowę drogi ekspresowej między Białymstokiem a Augustowem

autor: Iza Kosakowska

19.08.2022, 17:44, akt. 19:02

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z północno-wschodniej części kraju apeluje o ekspresówkę między Białymstokiem a Augustowem. Właściciele firm i zakładów pracy skierowali swoje stanowisko w tej spawie m.in. do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Jak mówi prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszek Dec, taki wariant trasy to oszczędność nie tylko kosztów transportu, ale i czasu.

 

Wożenie czegoś tam drogą powiedziałbym okrężną, dla przedsiębiorcy podnosi niepotrzebnie jego koszty. Uznaliśmy, że upominanie się o ten przebieg drogi powinno było być wsparte przez różne środowiska i ważny też powinien być głos przedsiębiorców, którzy tutaj działają, wytwarzają dochód, zatrudniają przecież pracowników - mówi Leszek Dec.

 

Jak dodaje, dla przedsiębiorców, wariant nr 4 trasy Via Carpatia, z Białegostoku przez Augustów do węzła Raczki, jest najbardziej optymalny z gospodarczego punku widzenia.

 

Białystok jest w centrum naszego województwa, więc i część towarów, która jest produkowana choćby tu, wśród przedsiębiorców - trafia na rynek Białegostoku. Jest bardzo dużo kontaktów gospodarczych między przedsiębiorcami, część urzędów działa jednak w Białymstoku. Ten kierunek, dalej będzie się przekładał na południe Polski, południe Europy, więc to będzie działało z korzyścią i dla przedsiębiorców, samorządów, mieszkańców i pracowników - dodaje Leszek Dec.

 

Stanowisko trafiło także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także posła Jarosława Zielińskiego - Przewodniczącego Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego. W ubiegłym tygodniu (10.08) pod takim pismem podpisało się niemal 40 samorządowców z województwa podlaskiego.

 

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Już 39 samorządów chce ekspresówki między Białymstokiem i Augustowem

11.08.2022, 07:21

Pod apelem za takim właśnie przebiegiem trasy Via Carpatia, skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, podpisali się przedstawiciele miast, gmin i powiatów.


Podlascy samorządowcy apelują o budowę drogi ekspresowej między Białymstokiem i Augustowem

10.08.2022, 13:58

Trzydziestu dziewięciu samorządowców z pięciu powiatów województwa podlaskiego zaapelowało do premiera o budowę drogi ekspresowej między Białymstokiem i Augustowem. Samorządowcy podkreślają, że właśnie ten wariant przebiegu trasy Via Carpatia gwarantuje rozwój i bezpieczeństwo wschodniej części kraju.


Droga krajowa nr 8 między Augustowem a Białymstokiem jest najlepszym łącznikiem dwóch tras ekspresowych

23.05.2022, 07:25

Tak wynika z analizy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Archiwum
22.04.2024, 07:22, akt. 08:30

Dorian Krause nowym burmistrzem SejnRadni VI kadencji sejmiku województwa podlaskiego, fot. Paweł Krukowski/UMWP
22.04.2024, 16:09, akt. 23.04.2024, 06:11

Ostatnie posiedzenie podlaskiego sejmiku w starym składzie


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok