Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nadzwyczajna sesja w Augustowie zakończyła się fiaskiem

Nadzwyczajna sesja w Augustowie zakończyła się fiaskiem

autor: Marta Sołtys

24.08.2022, 07:07, akt. 08:57

Choć burmistrz zwołał nadzwyczajną sesję, augustowscy radni nie przegłosowali wczoraj (23.08) uchwały umożliwiającej wyłożenie z samorządowej kasy dodatkowych pieniędzy na budowę nowych obiektów sportowych.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Jak informowaliśmy, na ten cel miasto otrzymało 30 mln zł z programu Polski Ład. Okazało się jednak, że oferty potencjalnych wykonawców są znacznie wyższe i do inwestycji należy dołożyć 23 miliony. Miasto musiałoby zaciągnąć 18-milionowy kredyt. 

Jednak zdaniem burmistrza Mirosława Karolczuka, mimo wszystko należy to uczynić. 

- Zrealizowalibyśmy wiele naszych marzeń. Nie powiem już, ile lat Szkoła Podstawowa nr 2 czeka na nową salę gimnastyczną. Są tu środki na gruntowny remont Szkoły Podstawowej nr 3. Można powiedzieć, że dzięki temu powstanie w mieście kompleksowy ośrodek sportowy. Zostałby w końcu wybudowany największy plac zabaw dla dzieci oraz pumptruck. Jest to znaczna kwota, ale takie są dziś realia. 

Po zaciągnięciu kredytu zadłużenie miasta wzrosłoby w końcu przyszłego roku do 57 milionów złotych. Opozycja się na to nie godzi. Jak mówił radny Leszek Cieślik, Augustów może popaść w ogromny tarapaty finansowe. 

- Trzeba założyć, że ta inwestycja będzie kosztowała tak naprawdę 63 miliony złotych i tyle trzeba zabezpieczyć. Proszę wyjść na ulicę i zapytać mieszkańców, czego chcą: czy stuprocentowej podwyżki za ciepło, czy sali gimnastycznej, czy może w ogóle czegoś innego. To jest dylemat. Wiadomo, że nowa hala sportowa czy remont stadionu są potrzebne. Bez dyskusji. Tylko są pewnego rodzaju hierarchie. Bycie burmistrzem, to jest również odpowiedzialność za mieszkańców. 

 Ostatecznie po trzech godzinach obrad radni opozycyjni opuścili salę, a burmistrz złożył wniosek o zdjęcie z programu sesji punktu dotyczącego spornej inwestycji. Kiedy ta sprawa wróci, na razie nie wiadomo.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy Augustów dołoży 23 miliony złotych do projektu Olimpijski Augustów?

19.08.2022, 07:08

Decyzję, czy tak się stanie, podejmą wkrótce miejscy radni.


O ile droższy okaże się projekt „Olimpijski Augustów”?

8.08.2022, 12:03

Przed takim pytaniem stoją urzędnicy tamtejszego magistratu, którzy podjęli trzecią już próbę znalezienia wykonawcy budowy miejskich obiektów sportowych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok