Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Po co komu ta cała szkoła - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Po co komu ta cała szkoła - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

28.11.2022, 11:10, akt. 11:23

Źle się dzieje w szkole suwalskiej. Nauczyciele czepiają się wytatuowanych uczniów, włosów pomalowanych, powiedzmy, na czerwono, paznokci przypominających długością szpony orła czy wyzywających makijaży.

Dmitry Vereshchagin, Fotolia.com
Dmitry Vereshchagin, Fotolia.com

Po co komu ta cała szkoła - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mało tego. Zabraniają wychodzić z klasy, kiedy się komu podoba (pod pozorem wyjścia do ubikacji), korzystania w dowolnej chwili z telefonu, i (o zgrozo!) - nawet picia wody w trakcie zajęć. 

Ale to nie wszystko. Są na tyle bezczelni, że wyciągają konsekwencje, gdy ktoś spóźni się na lekcję, albo wystawiają negatywne oceny za nieobecność na sprawdzianie. 

Skąd to wszystko wziąłem? Z petycji w sprawie ochrony praw ucznia w suwalskich szkołach. Ponoć podpisało się już pod nią kilkaset osób. Zawiera zestaw 25 punktów dotyczących w większości tego, czego - zdaniem młodych autorów petycji - nauczycielowi nie wolno. Prościej byłoby napisać pewnie, co wolno. Mniej punktów taka petycja by zawierała. 

Oczywiście nie ma tam mowy o czerwonych włosach, orlich paznokciach, czy korzystaniu w dowolnej chwili z telefonu komórkowego. Jest o wyglądzie i zabieraniu telefonu. No ale przecież na w miarę normalne włosy, w miarę normalne paznokcie nikt uwagi nie zwraca. Podobnie jak na telefon wykorzystywany podczas przerwy. A wiem, że dzwonienie w czasie lekcji wcale takie rzadkie nie jest.   

Interesujące, iż tylko co do ubioru można wnosić zastrzeżenia. A to jest niekonsekwencja. Bo nic tak do czerwonych włosów, tatuaży i wyzywającego makijażu nie pasuje, jak podarte portki czy odsłaniająca pępek bluzka.

Podobnie trudno zrozumieć uwagę, że wody nie można pić tylko w trakcie lekcji chemii. A niby to czemu? Najwyżej coś wybuchnie i wszyscy będą mieli spokój. Po cholerę komu ta cała szkoła.  

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Szkody nie ma, kara jest - felieton Tomasza Kubaszewskiego

21.11.2022, 11:23

Przypuszczam, że gdyby nie zainteresowanie sprawą Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz bardzo wielu mediów, właściciel zakładu wulkanizacyjnego z Suwałk już powoli zamykałby swoją firmę, a jednocześnie głowił się, skąd wziąć pieniądze na zapłacenie gigantycznej kary. To, jak pewnie wiadomo, prawie 1 400 000 złotych.


Fiksum-dyrdum krąży nad Polską - felieton Tomasza Kubaszewskiego

14.11.2022, 13:52

No i mamy problem. Otóż aż 85 procent uczniów, choć nie do końca wiadomo, czy w całym regionie, czy tylko w Białymstoku uczęszcza na lekcje religii. To jest ponoć "ewenement w skali kraju, wbrew trendom w Polsce".


Szykuje się powtórka z rozrywki - felieton Tomasza Kubaszewskiego

8.11.2022, 12:40

Postępowa ludzkość ma kolejny problem. To ogrodzenie, jakie powstaje na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim, czyli z Rosją, jakby kto nie wiedział. Jedni już krzyczą, że to nie humanitarne. Inni, iż za wcześnie na tego typu działania. Kolejni - że za późno.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Fotolia.com
17.07.2024, 15:39, akt. 18.07.2024, 07:56

Miała być loteria - wyszło oszustwo na ponad 100 tysięcy
fot. Wojciech Szubzda
17.07.2024, 06:32, akt. 06:36

W Augustowie powstanie nowa sala gimnastyczna


źródło: pexels.com
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok