Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wulgaryzmy i pijackie wybryki - to tylko niektóre problemy z jakimi stykają się kierowcy autobusów PKS NOVA

Wulgaryzmy i pijackie wybryki - to tylko niektóre problemy z jakimi stykają się kierowcy autobusów PKS NOVA

autor: Areta Topornicka

9.12.2022, 10:53, akt. 15.12.2022, 14:59

16-latek z gminy Szypliszki, który w autobusie zranił nożem młodszego o 3 lata kolegę, odpowie za swoje zachowanie przed sądem dla nieletnich. Zarzut dotyczy spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Dokumenty w tej sprawie właśnie do sądu wpłynęły.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Problemy kierowców PKS Nova - relacja Arety Topornickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło miesiąc temu w okolicach suwalskiego dworca. Autobusem jechała grupa młodych osób wracających ze szkół. W pewnym momencie kierowca PKS Nova Mirosław Urwan usłyszał krzyk i wołanie o pomoc. Od razu zauważył nóż wbity w nogę 13-latka. Szybko okazało się, że ataku dopuścił się 16-letni pasażer.

- W pewnym momencie podszedł do mnie chłopak. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to jest sprawca całego zajścia. Poprosił mnie, abym otworzył mu drzwi, bo chce się przewietrzyć. Zdziwiło mnie to, więc zapytałem podchwytliwie o to co zrobił młodszemu z pasażerów. Chłopak od razu się przyznał tłumacząc, ze zrobił to niechcący. Zatrzymałem tego 16-latka, kazałem mu zostać w autobusie do czasu przyjazdu policji i pogotowia. 

Policja ustaliła, że do dźgnięcia doszło przypadkowo podczas zabawy, a narzędziem był scyzoryk. Kierowca Mirosław Urwan za swoją postawę i natychmiastowe udzielenie pomocy poszkodowanemu otrzymał od marszałka województwa podlaskiego nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Związkowcy chcą by poseł Mieczysław Baszko dotrzymał słowa i zrzekł się mandatu

5.12.2022, 07:23

Związkowcy z suwalskiego oddziału PKS Nova domagają się, aby mandatu zrzekł się poseł będący pomysłodawcą połączenia pięciu spółek transportowych w jedną dużą. Mowa o Mieczysławie Baszce, który w 2016 roku swoją obecność w Sejmie uzależnił od kondycji finansowej nowej firmy.


Kierowca autobusu PKS Nova uratował chłopca dźgniętego nożem

9.11.2022, 13:35

Gdyby nie postawa kierowcy autobusu PKS Nova, mogło dojść do tragedii. Mężczyzna uratował 13-latka, którego wcześniej ugodził nożem w autobusie 16-latek. Do zdarzania doszło we wtorek (8.11) po południu w okolicach dworca PKS w Suwałkach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNIźródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok