Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalczanin będzie nadzorował rekrutację do wojska w całym województwie podlaskim

Suwalczanin będzie nadzorował rekrutację do wojska w całym województwie podlaskim

autor: Marcin Kapuściński

1.02.2023, 10:29, akt. 10:31

Mowa o podpułkowniku Jarosławie Kowalewskim, który w poniedziałek (06.02) zostanie szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku.

ppłk Jarosław Kowalewski, fot. Tomasz Kubaszewski
ppłk Jarosław Kowalewski, fot. Tomasz Kubaszewski

Awansuje tam ze stanowiska dowódcy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach, którym kierował od 2016 roku. Wcześniej służył w nim przez 17 lat, gdy instytucja ta nazywała się Wojskową Komendą Uzupełnień.

- Myślę, że nie zmarnowaliśmy tego czasu. Zarówno w tym, jak i ubiegłym roku odebrałem za to nagrody. Jesteśmy piątą z 86 tego typu instytucji w kraju. Jako jedyni z województwa podlaskiego tak wysoko w rankingu. W pierwszej dziesiątce nikogo stąd nie ma, a my jesteśmy w pierwszej piątce. To jest powód do dumy i zadowolenia, ale przede wszystkim jest to sukces mojej załogi. To, co się dzieje w tej chwili, nazywamy „kulą śnieżną”. Codziennie coraz więcej ochotników się do nas zgłasza. Nie chcemy tej kuli zatrzymywać i cały czas ją toczymy.

Podpułkownik Kowalewski jest również suwalskim radnym. Jak zapewnia, poradzi sobie z łączeniem obu funkcji.

- Nie wyjeżdżam stąd i nie opuszczam Suwałk. Mieszkam tu nadal, a do Białegostoku będę dojeżdżał do pracy,  tak jak wielu ludzi w tej chwili. Miejmy nadzieję, że droga do stolicy województwa stanie się za chwilę lepsza. Prawo dopuszcza taką sytuację, iż pracodawca pozwala uczestniczyć pracownikowi w sesjach rady. Mój przełożony wie, że jestem radnym. Nie widzę więc tutaj jakichś przeszkód.

W piątek (03.02) ppłk Kowalewski przekaże swojemu następcy stanowisko szefa suwalskiego WCR. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce w podległej mu teraz instytucji.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


14. Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach ma ofertę dla żołnierzy zawodowych

23.01.2023, 09:19

O pracę mogą starać się osoby, które właśnie ukończyły szkolenie do dobrowolnej zasadniczej służby, ale nie tylko.


ppłk Jarosław Kowalewski

8.11.2022, 08:58

- Dobrowolna służba wojskowa cieszy się dużym zainteresowaniem, bo jest skrojona do oczekiwań przyszłych żołnierzy - mówi ppłk Jarosław Kowalewski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadwayźródło: stock.adobe.com
21.09.2023, 07:23, akt. 07:27

Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok