Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Radni nowego klubu - Suwałki Przyszłości chcą zmieniać miasto poprzez ewolucję, a nie rewolucję

Radni nowego klubu - Suwałki Przyszłości chcą zmieniać miasto poprzez ewolucję, a nie rewolucję

autor: Jakub Mikołajczuk

23.02.2023, 07:29, akt. 07:30

Na wczorajszej (22.02) konferencji prasowej przedstawili pomysły dotyczące infrastruktury na osiedlu Kamena oraz miejskiej zieleni.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

Radny Wojciech Pająk zaprezentował tablicę informacyjną, która ma tłumaczyć suwalczanom, dlaczego dane drzewo zostało ścięte.

Proponujemy zawieszanie tablicy, na której jest informacja, że Zarząd Dróg i Zieleni usunął chore drzewo, sprawdzając, czy uda się w tym miejscu zasadzić nowe, a jeśli się nie uda, bo tak oczywiście może być, to na pewno posadzimy nowe w dobrej przestrzeni w Suwałkach. Chcemy, aby taka polityka informacyjna dotycząca zieleni była prowadzona w naszym mieście.

Jak powiedział radny Jacek Niedźwiedzki, jednym z priorytetów jest też poprawa jakości edukacji w suwalskich szkołach.

Na pewno niepokoją nas wyniki egzaminów w miejskich szkołach, zarówno podstawowych, jak i średnich. One nie napawają optymizmem. Na razie mamy wstępne pomysły. Rozwiązania przedstawione zostaną przez nas przed wakacjami, by mogły być wprowadzone od września.

Radni zamierzają też poprawić komunikowanie się z mieszkańcami, dlatego zapowiadają, że swoje inicjatywy będą regularnie prezentować na konferencjach prasowych.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Niedźwiedzki

9.02.2023, 11:30

- Chcemy stworzyć silną grupę radnych, która będzie miała większość również w następnej w radzie miejskiej - mówi Jacek Niedźwiedzki.


Rozpadł się popierający prezydenta Suwałk klub w radzie miejskiej. Powstało nowe ugrupowanie

8.02.2023, 18:50

Duże zmiany w suwalskiej radzie miejskiej. Rozpadł się popierający prezydenta klub "Łączą nas Suwałki”, który od ponad czterech lat rządził miastem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok