Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Władze Suwałk zaprezentowały kalendarz imprez na 2023 rok

Władze Suwałk zaprezentowały kalendarz imprez na 2023 rok

autor: Iza Kosakowska

17.03.2023, 10:54, akt. 10:56

Skrócony festiwal bluesowy, połączenie Jarmarku Folkloru z konkursem kulinarnym "Sąsiedzi przy Stole", ale i nowe wydarzenia.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Niektóre z imprez zostały połączone, inne przeniesione czy skrócone. Jak tłumaczył prezydent Czesław Renkiewicz, wszystko to w ramach oszczędności.

Oszczędności już są. Myślę, że w tym roku na te wydarzenia pójdzie około 800-900 tysięcy złotych mniej. Łączymy dwie imprezy – Jarmark Folkloru z Piknikiem Kulinarnym. Nie biegamy półmaratonu, nie biegamy „ćwiartki”, tylko będziemy biegali na mniejszych dystansach, ale na pewno tych atrakcji przy miejskim święcie biegania nie zabraknie. Jedynie czego zabraknie w tym roku to festynu archeologicznego.

Znaczące zmiany dotkną Suwałki Blues Festiwal. Potrwa o dzień krócej.

Uważamy, że czterodniowy festiwal, to jest za długa impreza. Wszyscy są już w niedzielę zmęczeni.

Jednak atrakcji dla mieszkańców i turystów nie zabraknie. W kalendarzu są koncerty m.in. Sarsy, Dawida Kwiatkowskiego, Korteza, Mroza, grupy Varius Manx, Starego Dobrego Małżeństwa i Czerwonych Gitar.  Zaplanowano też wiele wydarzeń sportowych, jak Miejskie Święto Biegania, Turniej Siatkówki Plażowej czy nową imprezę – Suwałki Bike Challenge, o której mówił zastępca prezydenta Roman Rynkowski.

To nowa impreza związana z Bike Parkiem przy ulicy Moniuszki. Mieszkańcy, przede wszystkim młodzi, korzystają z tego obiektu, ale chcemy go spopularyzować.

Wiele z tegorocznych wydarzeń, jak Juwenalia, Festiwal FoodTrucków, czy cykl koncertów Dźwięki Lata odbędą się na suwalskich bulwarach.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadwayźródło: stock.adobe.com
21.09.2023, 07:23, akt. 07:27

Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok